r e k l a m a


Przysięgał na Boga, że skończy z kradzieżami

Kradzieże sklepowe to plaga. Najczęściej kradzione są łatwe do „upłynnienia”, małe gabarytowo i cenne przedmioty. Najpopularniejsze wśród złodziei – drogie kosmetyki, perfumy, drobna elektronika, potem ubrania. Gliwiccy policjanci tropią przestępców bardzo skrupulatnie i są tego dobre efekty.

„Wyjaśniamy, tylko w jednej na kilkadziesiąt spraw nasi detektywi decydują o publikacji wizerunku osób, których po prostu nie rozpoznają. Wtedy też, najczęściej, dobrze spisują się internauci – przesyłając swoje podejrzenia” – informuje policja.

Dla przykładu – w miniony weekend kryminalni z II komisariatu rozwikłali sprawę prawie hurtowych kradzieży flakoników perfum. Z powiadomień z różnych drogerii sieciowych wpływały zdjęcia nieznanego mężczyzny, który powodował straty na kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tak było w Gliwicach, Żorach i innych miejscowościach.

„Nie jest tajemnicą, że policjanci rożnych garnizonów są w stałym kontakcie i współpracują w rozwiązywaniu spraw. W tym przypadku współpraca kryminalnych z gliwickiego komisariatu z policjantami z komendy w Będzinie dała błyskawiczny efekt. Wystarczyło przesłane on-line zdjęcie wytypowanego samochodu sprawcy – mercedesa, aby prawie natychmiast samochód został zatrzymany w Będzinie” – informuje policja.

„Kierujący Gruzin był tak zaskoczony, że powołując się na swoją wiarę, zadeklarował zaprzestanie przestępczej działalności. Ta deklaracja, co oczywiste, nie pomoże 45-letniemu obcokrajowcowi uniknąć odpowiedzialności” – dodaje policja.

Przy zatrzymanym znaleziono skradzione w różnych sklepach perfumy oraz spore ilości gotówki, która została zabezpieczona do prowadzonego dochodzenia.

Funkcjonariusze ustalają teraz odbiorców kradzionego towaru, czyli paserów.

Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
John.
John.
1 rok temu

Jakie 5 lat, natychmiastowa deportacja z dożywotnim zakazem wjazdu na teren UE dla niego i jego rodziny.

Covid
Covid
1 rok temu

czemu Policjant ma założone kajdanki a typ w dresie i czapecce go prowadzi?

Doberman
Doberman
1 rok temu
Reply to  Covid

Może to też policjant kradł .

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Doberman

razem się w końcu przyznali ale tylko jeden mógł kogoś doprowadzić do porządku lub przed Oblicze Sprawiedliwości Prawa w RP 😀 Tak to wygląda. Biegli już się rozgrzewają a prokuratory i torki wytaczają działa XD Obi wokanda wytrzymała presję.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI