Loty do Włoch z Pyrzowic tanimi liniami. Korzystaj z połączeń na Półwysep Apeniński

Włochy stoją otworem przed mieszkańcami Gliwic! Wystarczy ok. pół godziny jazdy samochodem, żeby dostać się na lotnisko w Pyrzowicach, a stąd niewielkim kosztem dotrzeć do wielu miast i regionów na Półwyspie Apenińskim. Przyjrzyjmy się połączeniom realizowanym w 2023 r. przez tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair.

Rzym

Kolebka starożytnej cywilizacji, duchowe serce Europy, miasto przepełnione zabytkami odwiedzane przez dziesiątki milionów turystów z całego świata – taki jest Rzym. To niezwykła metropolia, która proponuje wszystko, czego można by oczekiwać pod względem turystycznym – piękną i wielowiekową architekturę, ogrom restauracji i wiele kultowych miejsc związanych ze sztuką, kulturą, sportem, modą i innymi dziedzinami życia. Z Pyrzowic można tanio dolecieć na 2 lotnisko w stolicy Włoch – Ciampino i Flumicino, na które kursują samoloty Wizzair. Wiele osób uważa, że wśród równie pięknych stolic w Europie znajduje się też Lizbona – jeżeli wybierasz się w tym kierunku, zaopatrz się w ubezpieczenie do Portugalii.

Wenecja

To kolejne miasto oblegane przez miliony turystów z całego świata. Słynąca z kanałów, pełna zabytków i pięknych budowli miejscowość jest zlokalizowana nad Morzem Adriatyckim i leży na wielu wyspach, co czyni ją wyjątkowym miejscem w skali światowej. Spływ gondolą, wizyta na placu św. Marka, zwiedzanie Pałacu Dożów czy wizyta w operze to tylko przykładowe pomysły na ciekawe spędzenie czasu w Wenecji. Na lotniska w okolicach Wenecji z Pyrzowic latają maszyny irlandzkiej linii Ryanair.

Neapol

Choć Neapol nie uchodzi za tak turystycznie interesujące miasto jak Rzym czy Wenecja, to również jest ciekawym miejscem, w którym warto spędzić czas. Można się tu dostać niewielkim kosztem liniami Wizzair. Położenie u stóp wulkanu Wezuwiusz, liczne zabytki architektoniczne czy restauracje serwujące znaną na całym świecie pizzę neapolitańską to tylko niektóre powody przyciągające turystów do Neapolu.

Bolonia

Niegdysiejsza stolica kulturalna i naukowa Europy do dzisiaj jest tętniącym życiem miastem, które pamięta o swojej wielkiej przeszłości. Starożytne ruiny, wielowiekowe świątynie i siedziba pierwszego na świecie uniwersytetu założonego w XI w. to najważniejsze skojarzenia dotyczące Bolonii, do której z Pyrzowic kursują samoloty Ryanair.

Bergamo

Bergamo samo w sobie jest bardzo ciekawym, choć stosunkowo niewielkim miastem, do którego da się bezpośrednio dolecieć linią Wizzair. Można poczuć tu wyjątkowy klimat dawnych włoskich miasteczek, podziwiając znakomicie utrzymane budynki i wędrując ciasnymi uliczkami. Bergamo jest też doskonałym punktem wypadowym dla podróży po wyjątkowo urokliwym i pełnym niezwykłych atrakcji regionie.

Sycylia

Włochy słyną nie tylko ze starożytnych miast i uroczych miasteczek, ale też wysp, na których miliony Europejczyków każdego roku spędzają wakacje. Do najpopularniejszych należy skąpana w słońcu Sycylia, na którą lata Wizzair. Piękne widoki, plaże i ciepła woda, liczne ośrodki turystyczne i dobrze rozwinięta architektura to ważne zalety regiony. Osobom, które lubią spędzać urlop w takich miejscach, polecamy też wakacje w Meksyku – więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-meksyku-jak-sie-przygotowac.

Sardynia

Na Morzu Śródziemnym leży również Sardynia, która – podobnie jak Sycylia – jest ważnym europejskim ośrodkiem turystycznym. Sardynia jest mniej zatłoczona, bardziej dzika i preferowana przez osoby, dla których liczy się kontakt z naturą oraz relaks w spokojnym otoczeniu. Z Pyrzowic można się tu dostać samolotem Ryanair.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI