r e k l a m a


Pyskowice nadal inwestują, mimo pandemii

Pod koniec ubiegłego roku Rada Miejska w Pyskowicach przyjęła plan finansowy miasta na 2021 r. Zaplanowano 97 298 563,26 zł dochodów i o 4 459 722,52 zł większe wydatki. Niedobór zostanie wyrównany nadwyżką budżetową. Przy skromniejszych wpływach niż zwykle, spowodowanych epidemią koronawirusa, znajdą się jednak również środki na rozwój.

Na inwestycje przewidziano kwotę 6 011 654,49 zł. Listę otwierają przedsięwzięcia wieloletnie. Największą z nich jest rewitalizacja dawnego dworca kolejowego Pyskowic i stworzenie w odnowionym budynku „Stacji kultury”. W najbliższych 12. miesiącach nastąpi również kontynuacja prac związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej w centrum miasta oraz przebudową odcinka ul.Powstańców Śląskich od skrzyżowania z obwodnicą miejską.

Nie zabraknie zadań zmierzających do unowocześnienia infrastruktury ulicznej. Plany zakładają modernizację dalszych odcinków dróg i chodników, budowę nowych oraz rozwijanie sieci oświetlenia ulicznego. Na szczególną uwagę zasługuje modernizacja skateparku, budowa nawierzchni ul.Czeremchy oraz uruchomienie kolejnej toalety półautomatycznej, tym razem w ogródku jordanowskim. Nie do poznania zmieni się otoczenie siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. W rejonie ulic Wyszyńskiego i Nowej powstaną m.in. nowe miejsca parkingowe i skwer muzyczny.

Zaplanowane w budżecie nakłady na inwestycje stanowią blisko 6 proc. ogółu wydatków. Warto zaznaczyć, że ten poziom udało się osiągnąć przy znaczącym spadku wpływów, związanym z konsekwencjami gospodarczymi epidemii COVID-19.

Radni przyjęli plan finansowy Pyskowic na sesji 10 grudnia ub.r. bez głosów sprzeciwu. Czternastu na piętnastu było „za”.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JózeFF
JózeFF
3 lat temu

Pytanie, czy jakiekolwiek inwestycja jest przewidziana w Dzierżnie ? od lat nic się w tej dzielnicy nie dzieje, został wybrany nowy radny, z którym mieszkańcy wiązali wielkie nadzieje, wyszło tak jak zawsze… Dzierżno miejsce zapomniane…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI