r e k l a m a


Radiostacja i urząd miejski będą podświetlone na niebiesko. Dlaczego?

Klub Rodziców Dzieci z Autyzmem JiM z Gliwic zaprasza 2 kwietnia na finał kampanii społecznej „Polska na Niebiesko”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz”.

To już III edycja tej kampanii w Gliwicach. Tym razem obchody będą miały zdecydowanie sportowy charakter. Odbędą się m.in. rajd rowerowy i bieg charytatywny, ale działać też będzie specjalny punkt informacyjny. Wszystko zaś zwieńczy wspólne świecenie na niebiesko, na tarasie Centrum Handlowym Forum, o godz. 20.

– 2 kwietnia zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć obecnością dzieci z autyzmem i ich rodziców. „Polska na Niebiesko” organizowana przez Fundację JiM, to największa w Polsce kampania mająca na celu podniesienie świadomości na temat tego zaburzenia. Imprezie patronuje prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz – mówią organizatorzy.

Szczegółowy plan wydarzeń (2 kwietnia):
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Gliwicach rozpoczną się o godz. 10 na Rynku w Gliwicach startem „niebieskiego” Rajdu Rowerowego, który organizuje Gliwicki Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy. Uczestnicy odwiedzą najciekawsze miejsca Gliwic.
W samo południe w CH Forum przy ul. Lipowej 1 zacznie działać punkt informacyjny, przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, jakie są najczęstsze objawy tego zaburzenia, jak i kiedy się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc.
Z kolei o godz. 16 na Stadionie Piasta Gliwice przy ul. Okrzei 20 rodzice z JiM wspólnie z Maciejem Stodolakiem i gliwicką Grupą Nightrunners zorganizowali bieg charytatywny „Dogonić autyzm” na dystansie 3 kilometrów. Zbiórka i wydawanie numerów: godzinę przed startem, czyli o godz. 15. Składka za udział w biegu wynosi 20 zł od osoby, a cały dochód przeznaczony zostanie na wyjazd integracyjny dzieci z Klubu Rodziców JiM Gliwice.
Od godz. 17 w CH Forum gratka dla miłośników tańca: rozpoczną się pokazy i otwarte warsztaty tańca towarzyskiego w wykonaniu Studia Tańca DUET&JATOMI.
Finał obchodów Światowego Dnia Autyzmu o godz. 20 na tarasie CH Forum – zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic na wspólne świecenie na niebiesko – w kolorze autyzmu.

Na niebiesko rozświetlony będzie również Urząd Miejski oraz Radiostacja.

W Polsce dramatycznie rośnie liczba dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – diagnozuje się je już u 1 na 100 dzieci. Liczbę dzieci z autyzmem w Polsce szacuje się na kilkanaście tysięcy. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem nie mówią lub mają kłopoty z mówieniem, nie wchodzą w relacje i interakcje, przejawiają stereotypowe zachowania i zabawy na przykład: trzepią rączkami albo używają nietypowych przedmiotów do zabawy.
Misją Fundacji JiM jest tworzenie lepszego świata dla dzieci z autyzmem. Pod jej opieką są dzieci z całej Polski. Fundacja prowadzi bezpłatną Klinikę JiM (diagnoza i terapia autyzmu dla dzieci), która ma pod opieką 1000 dzieci, Przedszkole oraz Szkoły JiM: podstawową, gimnazjum i szkołę przysposabiającą do pracy. Łączy blisko 3000 rodziców dzieci z autyzmem w Kluby Rodziców JiM, a także organizuje kampanie społeczne niosące wiedzę o autyzmie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI