r e k l a m a


Radiostacja zaświeci na niebiesko. Dlaczego?

Od 1 do 3 kwietnia Radiostacja będzie podświetlona na niebiesko z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

Administrator Radiostacji, czyli Śląska Sieć Metropolitalna postanowiła włączyć się w obchody tego dnia.

2 kwietnia, podczas finału akcji, kilka tysięcy obiektów w Polsce rozświetli się na niebiesko – w kolorze solidarności z osobami z autyzmem.

Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego człowieka. Typowymi objawami tej choroby są kłopoty z mówieniem, zaburzona zdolność komunikowania się i budowania relacji interpersonalnych, mniejszy wachlarz przejawianych zachowań i ich stereotypowość, a także brak kontaktu wzrokowego. Osoby z autyzmem często „zatapiają” się w świecie własnych przeżyć, alienując się od środowiska, stąd jego nazwa pochodząca od greckiego słowa autós, co oznacza „sam”. Z raportu opublikowanego przez Fundację JiM (zajmującą się wsparciem osób dotkniętych autyzmem oraz ich rodzin) wynika, że ok. 85% społeczeństwa słyszało o tym zaburzeniu. Niewielu jednak wie, czym tak naprawdę autyzm się objawia i na czym dokładnie polega.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI