Radoslav Latal: „Czas selekcji. Nie wszyscy wykorzystali szansę”

Dobiegł końca obóz przygotowawczy w węgierskim Telki. Piłkarze Piasta Gliwice wrócili już do Polski. Teraz przed nimi ostatnia faza przygotowań do meczów w Lidze Europy i Ekstraklasie.

– Założyliśmy sobie, że te przygotowania będą nie mniej wymagające niż poprzednie. Stąd też codziennie mieliśmy co najmniej dwa treningi… a we Francji EURO. Oglądaliśmy te spotkania, bo mimo że nie padało w nich zbyt wiele bramek, to były bardzo ciekawe ze względów taktycznych – mówi Radoslav Latal.

– Obozy oceniam bardzo pozytywnie. Chłopcy wykonali dobra pracę. Przebiegli sporo kilometrów i zagrali sporo sparingów. Jasne – przeplataliśmy lepsze mecze słabszymi, ale dla mnie liczy się to, że zrealizowaliśmy cały plan przygotowań, który sobie zaplanowaliśmy na obóz. Teraz czas na kolejną fazę przygotowań – już w Gliwicach. Będziemy jeszcze trochę biegać, ale schodzimy z obciążeń i odzyskujemy świeżość – taki jest plan. Zagramy jeszcze dwa sparingi, ale tam nie będę tak rotować składem. Dam pograć 15-16 zawodnikom. W planach mamy także wyjazd na mecz Goteborga z Lllandudno – dodaje.

Niebiesko-Czerwoni rozegrali podczas przygotowań wiele sparingów. Jak te mecze ocenia Radoslav Latal?

– Sparingi z drużynami z Czech czy Słowacji są cenne, bo to drużyny, które kładą duży nacisk na taktykę i organizację gry. Mecz ze Znojmo potraktowaliśmy jako jednostkę treningową. Chłopcy byli po dwóch obozach, na których wykonali dużo pracy i było widać, że czują w nogach ten wysiłek. Daliśmy pograć dwóm składom, żeby móc zobaczyć każdego z zawodników. W sparingu wpuściłem na boisko dwie różne jedenastki. Dlaczego to zrobiłem? Ponieważ w najbliższym czasie będziemy potrzebować wszystkich piłkarzy z kadry, aby byli w gotowości i w formie meczowej. Gramy na kilku frontach: w LE, Ekstraklasie i Pucharze Polski. Czeka nas gra co parę dni, zatem – wszyscy muszą być gotowi. Podczas obozu wszyscy otrzymali szansę pokazania się. Jedni ją wykorzystali, inni pokazali się ze złej strony. Teraz trzeba dokonać selekcji około 23-24 zawodników, którzy będą stanowili kadrę Piasta Gliwice – kończy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI