r e k l a m a


Rekordowo niskie bezrobocie w Gliwicach

4,2 proc. Taka jest obecnie stopa bezrobocia w Gliwicach.

– Nigdy nie odnotowaliśmy tak niskiej stopy bezrobocia. To absolutny rekord – mówi Grażyna Żur, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach.

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Polsce. Według danych na koniec kwietnia 2017 r. stopa bezrobocia w Gliwicach wynosi 4,2 proc., w powiecie gliwickim 6,9 proc., w województwie śląskim 6,2 proc., a w kraju 7,7 proc.

– W Gliwicach stopa bezrobocia osiągnęła rekordowo niski poziom. To bardzo dobra wiadomość. Od kilku miesięcy obserwujemy trend spadkowy. Jest bardzo dobra koniunktura i duże zapotrzebowanie na pracowników: kierowców kat. CE, budowlańców, pracowników produkcyjnych i sprzedawców. Brakuje osób o wysokich kwalifikacjach takich jak informatyków, inżynierów, elektryków, automatyków – mówi Grażyna Żur.

W gliwickim PUP zarejestrowanych jest w sumie 7050 osób: 4508 z terenu Gliwic i 2542 z powiatu.

Nie wykluczone, że te dane jeszcze się zmniejszą, ponieważ w Gliwicach stale przybywa miejsc pracy. W najbliższym czasie powstanie kolejnych 200 – utworzenie nowych etatów zapowiadają firmy z gliwickiej podstrefy: NGK Ceramics (zatrudni 100 osób), Sest-Luve (50 osób) i Hirschvogel Components Poland (50 osób). Tego typu inwestycje zmniejszają stopę bezrobocia nie tylko w Gliwicach, ale mają wpływ na statystyki w całym regionie – każdego dnia w celach zarobkowych do naszego miasta przyjeżdża ponad 20 tys. osób spoza Gliwic.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
7 lat temu

Ta ….jest praca ale tylko w w fabrykach na taśmie , na budowie itp. dla absolwentów po konkretnej uczelni bez doświadczenia to można sobie szukać składać CV, chodzić na rozmowy kwalifikacyjne itp… najlepiej jak by ktoś był świetnie wykształcony,młody, piękny i z kilkuletnim doświadczeniem ale absolwentów raczej takich nie ma.

L
L
6 lat temu
Reply to  Bolek

Zgadzam się z Tobą Bolek . Całe miasto oblepione pracą na 3/4 lub 1/2 etatu i można sobie składać CV bez odzewu . Ja nawet nie mogę dostać pracy na pół etatu i wiele innych kobiet . Ogłoszenia są , a pracy nie ma dla wielu ludzi nadal .

marcin
marcin
7 lat temu

Szkoda że droga rowerowa w centrum rozkopana i nic się nie dzieje, nikt nie pracuje na budowie od miesiąca. Mieszkańcy po raz kolejni olani. Na złość rowerzystom zamknięto im drogę, byle tylko nie mogli korzystać z roweru miejskiego. Do tego ponad rok trwa remont Akademickiej, Kujawskiej i Panewnickiej. Remont miał zostać zakończony w październiku, obecnie mówi się o sierpniu, a i to nie jest pewny termin. W kwietniu PWiK remontował kanalizację na Dworcowej. W efekcie asfalt jest zniszczony, jest duży uskok w tym miejscu, można sobie zniszczyć zawieszenie. ZDM się sprawą nie interesuje. Jagiellońska i Zabrska miały zostać wyremontowane od… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI