Rekordowy rok dla gliwickiej strefy ekonomicznej

Rok 2017 był rekordowy dla Podstrefy Gliwickiej KSSE. Pozyskano 26 nowych projektów o wartości blisko 2 mld zł. To zdecydowanie najlepszy wynik w historii Podstrefy.

W całej Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) pozyskano 58 nowych inwestycji, o rekordowej dla KSSE wartości ponad 3,4 mld zł. Dzięki nowym inwestycjom powstanie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy, a przedsiębiorcy utrzymają prawie 14 tys. już istniejących.

Był to rekordowy rok również dla Podstrefy Gliwickiej, która w 2017 r. bardzo intensywnie się rozwijała i cieszyła się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców.

– W 2017 roku wydaliśmy 26 zezwoleń na nowe projekty o wartości blisko 2 mld zł, z czego aż 21 to nowe inwestycje, a pozostałe 5 – reinwestycje. W samych tylko Gliwicach, zaprosiliśmy do współpracy takie firmy jak: JAC Products Poland, KalPol, Johnson Matthey Poland, SestLuve czy Microplasticos. Inwestycje pozyskane w ubiegłym roku w Podstrefie Gliwickiej dadzą 1,2 tys. nowych miejsc pracy i utrzymają ponad 4,7 tys. już istniejących – wylicza Jacek Bialik, wiceprezes KSSE, kierujący Podstrefą Gliwicką KSSE.

W całej Podstrefie Gliwickiej KSSE pozostało jeszcze 476,5 ha terenów inwestycyjnych do udostępnienia, natomiast w samych Gliwicach – 8 ha.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Mają rozmach skur..yny;-)

Bartolomeo Alexy Adamczyk

Niech budują czym więcej tego dziadostwa powstanie tym mniej ludzi będą oszukiwać na wynagrodzeniach

foret
foret
5 lat temu

I tak jeb****e żabojady rozdupcyli Opla w Gliwicach, który napie***ł na rozpasanych Niemców!!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI