spot_img


Czy w tym sezonie kibice zobaczą kolejny rekord Lewandowskiego? Co jeszcze nasz kapitan może osiągnąć w światowej piłce?

Robert Lewandowski stał się idealnym wzorem piłkarza, który za cel postawił sobie pokonywanie kolejnych rekordów. Lista osiągnięć polskiego napastnika może przyprawiać o zawrót głowy. Już teraz Robert Lewandowski może pochwalić się mianem najskuteczniejszego napastnika w historii reprezentacji Polski. Co więcej, podczas sezonu 2020/2021 Lewandowski pobił jeden z najbardziej imponujących rekordów w całej historii piłki nożnej. Jako napastnik Bayernu Monachium Polak zdobył aż 41 bramek w jednym sezonie Bundesligi i tym samym przebił wyczyn legendarnego Gerda Müllera. Powstaje więc pytanie – do czego jeszcze jest zdolny Robert Lewandowski? Jakie cele wciąż stoją przed naszym kapitanem?

Etatowy zdobywca rekordów, czyli niezwykła kariera Lewandowskiego

Nawet gdyby Robert Lewandowski z dnia na dzień zakończył sportową karierę, jego dorobek już zyskał sportową nieśmiertelność. Wszystko za sprawą liczb osiąganych przez Lewandowskiego w czasie paru ostatnich sezonów. Dla zdecydowanej większości piłkarzy takie osiągnięcia byłyby co najwyżej marzeniem. Natomiast Lewandowski wspiął się na poziom, w którym jest to codzienność.

Rekordy Lewandowskiego można dostrzec na wielu różnych płaszczyznach. Jeżeli chodzi o jego karierę reprezentacyjną, Lewandowski już dawno temu przebił rekord liczby bramek zdobytych dla reprezentacji. Obecnie Robert ma w swoim reprezentacyjnym dorobku 74 bramki. Dla porównania wystarczy wspomnieć, że poprzedni rekordzista, czyli Włodzimierz Lubański, przez całą karierę zdobył 48 bramek w biało-czerwonym trykocie. Lewandowski już teraz przebił więc jego wynik o 26 goli!

Do tego należałoby dołożyć jeszcze pobicie wspomnianego rekordu Gerda Müllera. Jednak w tym przypadku Lewandowski z pewnością nie powiedział ostatniego słowa. Dlaczego? Ponieważ Gerd Müller dzierży jeszcze jeden bardzo istotny rekord. Do legendarnego Niemca wciąż należy tytuł najlepszego strzelca Bundesligi. Łącznie przez całą swoją karierę Müller zdobył aż 365 bramek na boiskach ligi niemieckiej. Natomiast Robert Lewandowski ma obecnie nieco ponad 300 takich bramek. Tym samym nie wykluczone, że Polak spróbuje pobić również ten rekord!

Dorobek Lewandowskiego w Lidze Mistrzów – co jeszcze może zdobyć Polak?

Jeżeli chodzi o występy w Lidze Mistrzów, Robert Lewandowski również ma się czym pochwalić. Polak jest absolutnym rekordzistą pod względem liczby bramek zdobytych po 100 rozegranych meczach. W 100 spotkaniach Lewandowski zdobył 81 goli. Tym samym wyprzedził samego Leo Messiego, gdyż Argentyńczyk w swoich 100 meczach zdobył o 4 bramki mniej.

Czy Lewandowski może jeszcze zostać najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów? Niestety, trzeba obiektywnie stwierdzić, że będzie to praktycznie niemożliwe. Obecny rekord należy bowiem do Cristiano Ronaldo. Do tej pory CR7 zdobył aż 140 bramek w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tym samym o ponad 50 trafień wyprzedza Roberta Lewandowskiego. Trudno zatem liczyć na to, żeby Polak zdołał wyrównać lub przebić wspomniane osiągnięcie.

Jednak Lewandowski wciąż może zostać najskuteczniejszym napastnikiem pod kątem liczby goli w przeliczeniu na średnią rozegranych spotkań. Dlatego warto wspierać kapitana naszej reprezentacji w walce o to miano!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌ 

Artykuł partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI