r e k l a m a


Remont mostu w Łabędach od czerwca. Będzie ruch wahadłowy!

Doskonała wiadomość dla kierowców, most nad Kanałem Gliwickim w czasie remontu nie będzie zamknięty!

Przypomnijmy: Skanska podpisała umowę na przebudowę tego obiektu. Koszt modernizacji wyniesie prawie 935 tys. zł brutto. Przebudowa zostanie zakończona do końca października 2012 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

– Harmonogram robót zaprojektowany został z myślą o kierowcach. Będziemy starali się prowadzić prace tak, by jak najmniej utrudniać kierowcom poruszanie się w tym rejonie – informuje Skanska.

W czasie remontu obiekt miał być zamknięty dla ruchu kołowego, jednak wychodząc naprzeciw kierowcom, jeden pas ruchu zostanie przejezdny, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na przebudowywanym obiekcie.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu nastąpi z początkiem czerwca.

Remont przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz podniesienia jakości połączeń komunikacyjnych na terenie aglomeracji śląskiej.

Obiekt, który przebudujemy jest zlokalizowany na Kanale Gliwickim, który powstał w miejscu pochodzącego z końca XVIII wieku Kanału Kłodnickiego. Przy śluzie w Łabędach znajduje się objęty inwestycją most, który zostanie przebudowany przez Skanska do końca października br.

Powodem przebudowy i modernizacji mostu jest zły stan techniczny obiektu oraz potrzeba dostosowania go do nowych warunków eksploatacyjnych.

Zostanie on poszerzony, wydłużony oraz zwiększy się jego nośność. Obecnie obiekt posiada prawie 60 metrów długości oraz ponad 10 metrów szerokości. Po przebudowie osiągnie ponad 63 metry długości oraz ponad 11 metrów szerokości. Zakres prac obejmuje rozbiórkę obiektów budowlanych oraz elementów drogowych m. in. nawierzchni jezdni, chodników, gzymsów wraz z balustradą oraz izolacji wraz z betonem wyrównawczym.

– W kolejnym etapie robót zajmiemy się wzmocnieniem płyty pomostu, ułożeniem izolacji, nawierzchni jezdni, chodników oraz montażem bariero – poręczy. Naprawimy uszkodzenia ustroju nośnego oraz wykonamy zabezpieczenie antykorozyjne – dodaje Skanska.

Skanska obecnie na terenie Gliwic buduje estakadę łączącą ul. Portową i Perseusza, budynek dla Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” oraz modernizuje budynek dla Jednostki Wojskowej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

brawo skanska brawo

andrzej2
andrzej2
12 lat temu

już dawno go mieli remontowac i jakoś nie reontują cos niesłowna ta firma

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

A może pomyśl, że firma nie chciała rozpocząć remontu w momencie gdy rozwalona była całkowicie Toszecka i raczej dodatkowy remont na Portowej spowodowałby ogromne utrudnienia dla np mieszkańców Łabęd i okolic.

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

Co dobra i mądra firma potrafi aż miło popatrzeć. Skanska to sprawdzony wykonawca. Udało się uniknąć „geszeftu” Mietka z Bolkiem czy innego wątpliwego duetu lub konsorcjum, za to „tańszego”. Można liczyć ze strony Skanskiej na dobrą organizację prac i ustalony termin zakończenia.

Silesian
Silesian
12 lat temu

SKANSKA to już powinna swój oddział w Gliwicach otworzyć …. 😉

coś do wybudowania pewnie jeszcze będzie…

Lukas
Lukas
12 lat temu

A co z mostem na Wrocławskiej ? Mówiono, że ma być remontowany i cisza jakoś.

gosc
gosc
12 lat temu
Reply to  Lukas

Budowany nowy ma być, nie modernizowany stary.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI