Kampania przed wyborami prezydenta Gliwic oraz radnych już się rozpoczęła. Najlepiej widać to na stronie urzędu miejskiego, w związanych z Adamem Neumannem mediach oraz w Miejskim Serwisie Informacyjnym, czyli gazetce wydawanej przez magistrat. Obecnego prezydenta wszędzie jest pełno. Jednak wiele wskazuje na to, że jego wysiłki mogą pójść na marne – tym razem nie otrzyma poparcia Zygmunta Frankiewicza. Senator prawdopodobnie postawi na mieszkańca Rybnika – Mariusza Śpiewoka.
W ostatnich dniach Neumann odwołał swoją zastępczynię Ewę Weber, która trafiła do Gliwic z Zabrza. O tym konflikcie mówiło się od dłuższego czasu. Początkowo prezydent odbierał Weber kolejne kompetencje. Ostatecznie się jej pozbył. Wiele wskazuje również na to, że decyzja o odwołaniu byłej zabrzanki spowoduje, iż Neumann nie będzie miał większości wśród radnych. Oświadczenie w tej sprawie wydało koło miejskie PO, które skupione jest wokół posłanki Marty Golbik.
W kolejnym artykule, który wychwala działania władz, możemy przeczytać o inwestycjach zaplanowanych na 2024 r. Czy wśród zadań jest remont ul. Chorzowskiej, która jest w opłakanym stanie? Niestety, nie.
Na inwestycje w przyszłym roku zaplanowano niemal 408 mln zł.
Na liście najważniejszych zadań przewidzianych do realizacji w 2024 roku ujęto m.in. budowę infrastruktury Gliwickiego Obszaru Gospodarczego (56,9 mln zł); budowę, rozbudowę, przebudowę i modernizację tras pieszo-rowerowych na terenie miasta (37,7 mln zł); budowę, przebudowę i modernizację kanalizacji deszczowej na terenie miasta wraz z infrastrukturą towarzyszącą (15,2 mln zł); finalizację odcinka zachodniej obwodnicy Gliwic od ul. gen. J. Sowińskiego do ul. I. Daszyńskiego (10,1 mln zł); rozbudowę siedziby Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych nr 1 przy ul. Jasnogórskiej 15–17 o część przedszkolną i salę sportową (10 mln zł); dalszą modernizację obiektów zasobu komunalnego (9,6 mln zł) oraz przebudowę ulic i chodników w istniejącym pasie drogowym (8,1 mln zł); termomodernizację i modernizację budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 przy ul. Kozielskiej 39 (8,1 mln zł), a także rozbudowę ul. Zbożowej (7 mln zł).
Niektóre inwestycje zostały przesunięte na kolejne lata. Dotyczy to m.in. adaptacji budynku przy ul. Siemińskiego 6 na nową siedzibę Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych czy rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Staromiejskiej. Obydwa zadania przesunięto na lata 2025–2026.
Wprowadzić strefę „Tempo 30” i po sprawie. Remontować nie trzeba. Remont byłby już wykonany, gdyby przy Chorzowskiej miał posiadłość jakiś prominent z UM.
Ta Chorzowska będzie trochę kulą u nogi przez wyborami samorządowymi. Będą od niej odwracać głowę. Przetną wstążkę na nikomu nie potrzebnej obwodnicy zachodniej i jakoś opękają.
zasypać piaskiem, do około wcześnie dać wysokie krawężniki i zrobić Pas Pustynnego rozwoju
Trzeba w końcu zagłosować na kogoś z Pisu, bo ta Platforma wykończy to miasto.
Tuskomatołki znowu zagłosują na Partię Oszustów.