r e k l a m a

spot_imgspot_img

Remontujesz mieszkanie i ustawiasz worek na chodniku? Powinieneś zapłacić

Coraz częściej remontujemy, modernizujemy, zmieniamy. Każdy remont to nie tylko koszty, ale też odpady.

Warto wiedzieć, że na ustawienie na drodze lub chodniku worka typu Big Bag musimy mieć zgodę Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Worki typu Big Bag, np. na gruz, można kupić w firmie zajmującej się odbiorem nieczystości. W cenę jest wliczony odbiór odpadów, wystarczy zatem po zapełnieniu worka zadzwonić, a zostanie on w ciągu kilku dni odebrany. Worki można również kupić w marketach budowlanych – w takim wypadku należy dodatkowo zamówić usługę odbioru odpadów w stosownej firmie.

Niezależnie od sposobu, w jaki zdobyliśmy Big Bag, jeżeli zamierzamy postawić go na drodze lub chodniku musimy zdobyć zezwolenie ZDM na zajęcie pasa drogowego.

Stosowny wniosek (3F – Wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia nowego lub dla istniejącego obiektu innego niż budowlany wg ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994) można znaleźć na stronie www.zdm.gliwice.pl, w zakładce „Jak załatwić sprawę”. Za zajęcie pasa ZDM nalicza opłatę w wysokości od 0,50 zł do 8 zł dziennie za m2, a także w zależności od kategorii drogi i wielkości zajętego obszaru.

– Brak zezwolenia, skutkuje naliczeniem kary wynikającej z ustawy – przestrzega Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, pracownicy ZDM udzielą niezbędnych informacji i pomogą w wypełnieniu dokumentów – dodaje.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach, pod numerem tel.32/300-86-14 i 32/300-86-56.
—-
MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dym
Dym
4 lat temu

za co jeszcze w tym kraju trzeba płacić, uzyskiwać zgody pozwolenia i inne biurokratyczne rzeczy?

ART
ART
4 lat temu
Reply to  Dym

Dokładnie. Łupią nas z każdej strony i wszędzie. System łupi jak Goldberg,choć podobno jest głupi….Taki cytat z klasyka.A na serio to jakaś masakra jest

Minionek
Minionek
4 lat temu

Chodnik zrobiony za moje podatki wiec raus won sio ! Akysz

pytanie
pytanie
4 lat temu

Jak jadę drogą to mi się auto psuje, bo zarząd dróg nie remontuje ich porządnie, gdzie mam się zgłosić po kasę na naprawę ?!

Janisek
Janisek
4 lat temu
Reply to  pytanie

Chciałbyś ubiegać się o odszkodowanie z tytułu uszkodzenia samochodu przez dziurawe drogi? Proszę bardzo. Zgodnie z art. 20 ustawy o drogach publicznych: „Do zarządcy drogi należy w szczególności: przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich oraz przepraw promowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym weryfikację cech i wskazywanie usterek, które wymagają prac konserwacyjnych lub naprawczych ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego; wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;” Roszczenie opiera się o art. 415 Kodeksu cywilnego, który głosi: „Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.” Droga gminna:… Czytaj więcej »

pytanie
pytanie
4 lat temu
Reply to  Janisek

Mówisz o sytuacji kiedy już coś ci się rozleci w samochodzie po najechaniu na dziurę, ale weź pod uwagę, że jeżdżąc po dziurawej drodze nie czekasz na to aż ci się auto rozleci.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu

Czyli ZDM powinno mi zapłacić za amortyzację samochodu, jeżeli zawieszenie zużywa mi się szybciej jeżdżąc po dziurawych drogach miasta.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI