Rezerwy Piasta w końcu wygrały. Wynik: 4:0

Gliwiczanie w meczu o mistrzostwo III ligi pewnie rozprawili się ze Skalnikiem Gracze 4-0. W wyjściowej jedenastce „rezerwistów” wybiegło… dziesięciu graczy z szerokiej kadry Angela Pereza Garcii.

Wydarzenie
Osiemdziesiąta pierwsza minuta. Po raz kolejny w tym spotkaniu (tak jak przy wcześniejszym trafieniu) Dawid Janczyk zagrał między obrońcami prostopadłą piłkę w pole karne.Adresatem podania był Krzysztof Hałgas, który – po założeniu tzw. siatki – zdobył swoje drugie trafienie. Bardzo dobra akcja gliwiczan, w której na szczególną pochwałę zasłużył właśnie Janczyk.

Bohater
Krzysztof Hałgas. Gdyby boczny obrońca z Gliwic zawsze grał tak, jak w meczu ze Skalnikiem… to miejsce w pierwszej jedenastce Angela Pereza Garcii miałby pewne. Ale tak nie jest. Liczymy jednak, że „Hałgi” od teraz nie spuści z tonu, trzymając taki poziom.

Rozczarowanie
Skalnik Gracze. Rywali Piasta był na tak niskim poziomie, że… aż trudno się do tego odnieść. Goście mieli problem z kopaniem piłki, o grze nie wspominając.

Co ciekawego
– Od początku do końca gliwiczanie niepodzielnie rządzili na boisku, nie pozwalając gościom specjalnie zagrozić własnej bramce. Jakub Szumski na palcach jednej ręki mógłby wyliczyć swoje interwencje, choć należy zaznaczyć, że każda z nich była bardzo pewna. Piast grał dobry, szybki futbol, a zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu dodawali kolorytu.

Poza obiektywem
– Z zawodników w wyjściowej jedenastce tylko Marek Jonda nie należał do drużyny Angela Pereza Garcii.

– Bardzo dobrze spisał się Armando Nieves. Środkowy obrońca był pewny podczas interwencji. Dobrze też wyprzedzał rywali, a wprowadzenie piłki do gry było szybkie i precyzyjne.

– W drugiej połowie Kolumbijczyk zdecydował się na rajd z piłką. Kolejni rywale starający się go zatrzymać… odbijali się od dobrze zbudowanego defensora. Aż w końcu jeden z nich – w akcie desperacji – rozerwał meczowy T-shirt Nievesa. Piłkarz stanął bezradny, czekając – w końcu – na interwencję arbitra.

– W pierwszej połowie bardzo dobrze radził Bartosz Szeliga. Był niezwykle aktywny na skrzydle, bez problemu radząc sobie z obrońcami Skalnika.

– Na trybunach pojawili się Radosław Murawski oraz Amine Hadj Said.

– Była to pierwsza wygrana rezerw w bieżących rozgrywkach.
___________________________________________________
Piast II Gliwice – Skalnik Gracze 4-0 (1-0)
1-0 – Hałgas, 37 min.
2-0 – Kubik, 65 min.
3-0 – Hałgas 81 min.
4-0 – Hałgas, 85 min.

Piast II: Szumski – Mokwa (83. Czekański), Osyra, Nieves, Hałgas – Moskwik, Kubik (70. Ignacek), Dziczek, Szeliga (46. Kwaśniewski) – Jonda – Janczyk (83. Stocki).

Skalnik: Kowalczyk – Parada (90. Sukniennik), Rogan, Ficoń, Kowalczyk, Mroziński, Gibała, Paciorek, Lenkiewicz (46. Czajkowski), Stępień, Szypuła (64. Bąk).

Żółte kartki: Szeliga, Jonda, Nieves – Ficoń.


źródło: www.sportowegliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI