spot_imgspot_img


Rolnik znalazł pocisk z niemieckiego działa przeciwlotniczego

Rolnik dokonujący rekonesansu pola przed planowanymi wiosennymi robotami natknął się na ciekawe, ale i niebezpieczne znalezisko.

„To pocisk 88 milimetrów z niemieckiego działa przeciwlotniczego i przeciwpancernego z okresu II wojny światowej, jednego z najbardziej znanych dział tego okresu” – informuje policja.

„Pocisk znaleziony na polu, zespolony z łuską i wyposażony w zapalnik, był w bardzo dobrym stanie i mógłby stanowić poważne zagrożenie w przypadku mechanicznego potrącenia przez brony, a dodajmy, że właśnie bronowanie pola planował właściciel. Zachowując się w sposób wzorowy, nie dotykając znaleziska, mężczyzna powiadomił służby pod numer alarmowy” – informuje KMP.

Na miejsce wyruszył patrol rozpoznania pirotechnicznego pod kierownictwem starszego aspiranta Dominika Polaka, który dokonał rozpoznania obiektu oraz wstępnie zabezpieczył miejsce. Niestety, policjanci będą musieli pilnować tego znaleziska do czasu przyjazdu wojskowego patrolu saperów, a stanie się to najwcześniej jutro.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 miesiąc temu

jak się tam dostał przez granicę 😀
Możliwe że to jest głośnik, choć i bateria mogła się rozładować przez ten czas co utrudni weryfikację na miejscu.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI