r e k l a m a


Rondo zwiększy bezpieczeństwo

Trwają prace przy budowie czterowylotowego ronda u zbiegu ulic Kosów-Czapli-Jaskółczej. Wykonawca ma za sobą najbardziej czasochłonne, a jednocześnie najmniej spektakularne prace przy kolizjach sieci.

Gotowa jest już część chodników, widać zarys pierścienia ronda. Robotnicy kończą prace przy chodnikach wzdłuż ulic Olchowej i Kosów, rondo zaczęło nabierać kształtów. Teraz przyszedł czas na prace związane z wymianą infrastruktury podziemnej oraz roboty drogowe, budowę kolejnych chodników i przebudowę odcinków ulic: Kosów, Czapli, Jaskółczej, Olchowej, Skowrończej i Ziębiej.

Według planu niebezpieczne skrzyżowanie zamieni się w funkcjonalne rondo pod koniec 2016 r.

Do tego czasu kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z utrudnieniami na drogach. Przypominamy, kierowcom, że z ruchu wyłączona jest część ulicy Kosów na odcinku od ul. Czapli do ul. Ziębiej, dlatego kierowcy muszą kierować się na objazd: ulicami Pliszki i Biegusa. Na ul. Kosów, od Rybnickiej do Czapli, obowiązuje ruch jednokierunkowy. Warto przeczekać te niedogodności – czterowylotowe rondo z dwoma zatokami autobusowymi z pewnością usprawni komunikację w tej części miasta i zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.
_DSC5704

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maks
Maks
7 lat temu

Mieszkam w okolicy i obserwuje, taki sposobem pracy te rondo można jeszcze dwa lata robić. Są dni że przy rondzie pracuje kilka osób i jedna koparka a po co im sie spieszyć!!!! podejrzewam że porządna fiirma by je skończyław 3 miesiące. Od lutego mineło sporo czasu a tu prace na obecna chwile od kilku tygodni bez zmian!!!

Raf
Raf
7 lat temu

Strasznie się tam grzebia z tą robotą. Brak nadzoru.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI