r e k l a m a


Rosną płace w gliwickiej fabryce Opla

Zakładowa Solidarność poinformowała, że zgodnie z wynegocjowanym przez związki zawodowe czteroletnim (2017-20) porozumieniem płacowym od 1 stycznia 2018 stawki zasadnicze w gliwickim Oplu wzrosły o 350 zł miesięcznie.

Tegoroczna podwyżka – zgodnie z postulatem zgłaszanym przez znaczną część pracowników produkcyjnych jest kwotowa, równa i taka sama dla wszystkich zatrudnionych.

Natomiast w kolejnych latach podwyżki płac będą procentowe. Od 1 stycznia 2019 stawki wynagrodzeń zasadniczych i premii IMPU wzrosną o 4,5 proc. Dodatkowo w 2019 wraz z wynagrodzeniem za marzec wypłacony zostanie jednorazowy bonus w wysokości 1.000 zł, płatny w równej wysokości dla każdego pracownika. Takie same podwyżki wynagrodzeń – wzrost stawek zasadniczych i premii IMPU o kolejne 4,5 proc. od 1 stycznia oraz jednorazowy bonus w wysokości 1.000 zł – obowiązywać będzie również w roku 2020.

Przeliczając procenty na gotówkę i bonusy na miesiące okazuje się, że średnia podwyżka płac w ciągu najbliższych trzech lat (do 2020 włącznie) wyniesie około tysiąca złotych – informuje Solidarność.

Będzie zatem taka sama jak mocno reklamowana w mediach podwyżka (też trzyletnia) w poznańskim Volkswagenie. Z tym, że w Gliwicach w tym roku stawki zasadnicze wzrosły o 350 zł miesięcznie, zaś w VW będzie to 250 zł do „podstawy”.

– Ponadto cały czas powinny mieć miejsce w naszym zakładzie przejścia w widełkach płacowych, odbywające się na dotychczasowych zasadach. Zatem awans na wyższy poziom płacowy oznaczać będzie automatycznie dodatkowy wzrost wynagrodzenia – informuje Solidarność.

Porozumienie płacowe obejmuje wszystkich pracowników Opel Manufacturing Poland Gliwice poza kadrą zarządzającą, przez którą rozumie się osoby zatrudnione od 8 poziomu płacowego wzwyż. Ich wynagrodzenia nadal będą ustalane indywidualnie. Dodatkowo w przypadku jednorazowych bonusów doprecyzowane zostało, że przysługiwać będą one wszystkim pracownikom zatrudnionym na „ostatni dzień miesiąca poprzedzającego wypłatę”, czyli mówiąc krótko na 31 marca danego roku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
FranCześko z cyrk arena
FranCześko z cyrk arena
6 lat temu

pewnie brutto ale może netto?

Janek
Janek
6 lat temu

Brutto

poneten
poneten
6 lat temu

Związki takie jak na Oplu powinni zdelegalizować!!!!
CO to za związki, którym płaci pracodawca? Potem się kończy jak przy działaniach PSA w Gliwicach!!!!
Wykopać te parówy z zakładu, które nie wstawiły się za starymi wiekiem pracownikami przy obsadzaniu ciężkich stanowisk produkcyjnych. Gdzie system 50+?!
Ano schowali głowy w piasek!!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

I tak nas Polaków robią z każdej strony…

Robert Grden
6 lat temu

Ludzie mowia prawde,,,,,,

Dawid Paszek
6 lat temu

no tak, ale to że zmiana do likwidacji to się nie liczy ..

Mariusz Ciecierski
6 lat temu

Oszuści

cichy
cichy
6 lat temu

Więc jaka jest teraz maksymalna stawka ???

Anonimowo
6 lat temu

Powinno być napisane ile na Oplu zarabiają w jeden miesiąc?? 1500zł ? 2000zł? 3000? Wpisujcie swoje zarobki jak pracujecie na Oplu??

Jacek
Jacek
6 lat temu

Podwyżki hahahaha już chcą je nam zabrać

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI