Rosną płace w gliwickiej fabryce Opla

Zakładowa Solidarność poinformowała, że zgodnie z wynegocjowanym przez związki zawodowe czteroletnim (2017-20) porozumieniem płacowym od 1 stycznia 2018 stawki zasadnicze w gliwickim Oplu wzrosły o 350 zł miesięcznie.

Tegoroczna podwyżka – zgodnie z postulatem zgłaszanym przez znaczną część pracowników produkcyjnych jest kwotowa, równa i taka sama dla wszystkich zatrudnionych.

Natomiast w kolejnych latach podwyżki płac będą procentowe. Od 1 stycznia 2019 stawki wynagrodzeń zasadniczych i premii IMPU wzrosną o 4,5 proc. Dodatkowo w 2019 wraz z wynagrodzeniem za marzec wypłacony zostanie jednorazowy bonus w wysokości 1.000 zł, płatny w równej wysokości dla każdego pracownika. Takie same podwyżki wynagrodzeń – wzrost stawek zasadniczych i premii IMPU o kolejne 4,5 proc. od 1 stycznia oraz jednorazowy bonus w wysokości 1.000 zł – obowiązywać będzie również w roku 2020.

Przeliczając procenty na gotówkę i bonusy na miesiące okazuje się, że średnia podwyżka płac w ciągu najbliższych trzech lat (do 2020 włącznie) wyniesie około tysiąca złotych – informuje Solidarność.

Będzie zatem taka sama jak mocno reklamowana w mediach podwyżka (też trzyletnia) w poznańskim Volkswagenie. Z tym, że w Gliwicach w tym roku stawki zasadnicze wzrosły o 350 zł miesięcznie, zaś w VW będzie to 250 zł do „podstawy”.

– Ponadto cały czas powinny mieć miejsce w naszym zakładzie przejścia w widełkach płacowych, odbywające się na dotychczasowych zasadach. Zatem awans na wyższy poziom płacowy oznaczać będzie automatycznie dodatkowy wzrost wynagrodzenia – informuje Solidarność.

Porozumienie płacowe obejmuje wszystkich pracowników Opel Manufacturing Poland Gliwice poza kadrą zarządzającą, przez którą rozumie się osoby zatrudnione od 8 poziomu płacowego wzwyż. Ich wynagrodzenia nadal będą ustalane indywidualnie. Dodatkowo w przypadku jednorazowych bonusów doprecyzowane zostało, że przysługiwać będą one wszystkim pracownikom zatrudnionym na „ostatni dzień miesiąca poprzedzającego wypłatę”, czyli mówiąc krótko na 31 marca danego roku.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
FranCześko z cyrk arena
FranCześko z cyrk arena
4 lat temu

pewnie brutto ale może netto?

Janek
Janek
4 lat temu

Brutto

poneten
poneten
4 lat temu

Związki takie jak na Oplu powinni zdelegalizować!!!!
CO to za związki, którym płaci pracodawca? Potem się kończy jak przy działaniach PSA w Gliwicach!!!!
Wykopać te parówy z zakładu, które nie wstawiły się za starymi wiekiem pracownikami przy obsadzaniu ciężkich stanowisk produkcyjnych. Gdzie system 50+?!
Ano schowali głowy w piasek!!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

I tak nas Polaków robią z każdej strony…

Robert Grden
4 lat temu

Ludzie mowia prawde,,,,,,

Dawid Paszek
4 lat temu

no tak, ale to że zmiana do likwidacji to się nie liczy ..

Mariusz Ciecierski
4 lat temu

Oszuści

cichy
cichy
4 lat temu

Więc jaka jest teraz maksymalna stawka ???

Anonimowo
4 lat temu

Powinno być napisane ile na Oplu zarabiają w jeden miesiąc?? 1500zł ? 2000zł? 3000? Wpisujcie swoje zarobki jak pracujecie na Oplu??

Jacek
Jacek
4 lat temu

Podwyżki hahahaha już chcą je nam zabrać

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI