Rowerem po DK88. Był „pod wpływem”. Mandat 1000 zł

0,32 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez zabrzańskich policjantów rowerzysta, który postanowił przejechać się rowerem po zabrzańskim odcinku drogi krajowej numer 88.

„Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł, a w stanie po użyciu alkoholu mandatem w wysokości 1000 zł” – informuje policja.

Policjanci drogówki prowadzili akcję “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań zatrzymano ośmiu kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, kierowali pojazdami. Ponadto zatrzymano kierującego, który zignorowała sądowy zakaz powadzenia pojazdów.
Najbardziej zaskakującym widokiem dla pracujących wczoraj policjantów był 59-letni rowerzysta, mieszkaniec Bytomia, który jechał zabrzańskim odcinkiem drogi krajowej nr 88. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,32 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykończenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
3 miesięcy temu

na ósemkach nie wszędzie jest zakaz rowerem, logiczne, przecież to Polska 😀

Wystarczy przedstawić dowody z ulicy, niestety ludzie nie znaju prawa a władza tez nie znaju ALE wie że to ona karać musi, taka służba a nie praca.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI