Rowerki biegowe dla każdego malucha

Przygodę z jazdą na rowerze warto zacząć od rowerków biegowych. Są to wspaniałe zabawki, które umożliwiają świetną zabawę i są idealną okazją do nauki.

Uwielbiane przez dzieci od najmłodszych lat, stanowią wspaniałe wsparcie dla rodziców podczas codziennych spacerów. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do zainwestowania w taki rowerek dla swojego malucha, oto kilka rzeczy, które mogą Was przekonać!

Rowerek biegowy a tradycyjny

Na samym początku warto nakreślić różnicę pomiędzy rowerkiem biegowym, a tym tradycyjnym dwu lub trzykołowym. Główną różnicę stanowi fakt, że rowerki biegowe nie posiadają pedałów. Dzięki takiemu udogodnieniu, możliwe są do użytku dzieci od 18 miesiąca życia, aż do 6 roku życia! Rowerki biegowe posiadają niezwykle lekką konstrukcję, która umożliwia łatwą jazdę i nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla dziecka. Nauka jazdy staje się przyjemna i intuicyjna!

Źródło: https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy_Rowerki-biegowe-448.html

Budowa

Stelaż rowerka najczęściej wykonany jest z drewna, aluminium, metalu lub kompozytu. Te ostatnie cechuje najmniejsza waga oraz duża wytrzymałość.

Rowerki wykonane z metalu i aluminium najczęściej posiadają możliwość regulacji wysokości siodełka, co jest dużym plusem, gdyż rowerek może „rosnąć” razem z naszym dzieckiem. Plusem rowerka drewnianego jest to, że jest stosunkowo lekki, a także wykonany z materiałów ekologicznych.

Koła rowerka najczęściej wykonane są z miękkiej pianki lub są pompowane. Te drugie znajdziemy raczej w modelach przeznaczonych dla nieco starszych dzieci. Miękkie koła w modelach dla maluchów sprawiają, że rowerek jest jak najbardziej przystosowany do jazdy również w domu. Nauka może rozpocząć się w bezpiecznych warunkach, które sprawią, że nasze dziecko będzie kojarzyło jazdę z przyjemnością, a nie stresem.

Warto wybrać modele rowerków, które posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa.

Źródło: https://dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy-439.html

Zalety rowerka biegowego

Jak już wspomnieliśmy, rowerki biegowe stanowią idealne rowerki na naukę jazdy. Wspomagają rozwój malucha, poprzez naukę koordynacji ruchowej, utrzymywania równowagi, orientacji w przestrzeni i kierunkach. Są lekkie, co sprawia, że dziecko ma nad zabawką dużą kontrolę i z łatwością się na niej przemieszcza. Rowerki zapewniają maksimum bezpieczeństwa (również poprzez posiadanie hamulców), tak, aby nauka jazdy przebiegała jak najlepiej. Dzięki wyborowi rowerka biegowego dla naszego dziecka, uczy się ono szybciej, a przesiadka na rower tradycyjny nie stanowi żadnego problemu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI