r e k l a m a

spot_imgspot_img

Rozliczyłeś się już ze "skarbówką"? Możesz to zrobić w magistracie

Rozliczenia podatkowe można składać tylko do 2 maja.

Podatnicy, którzy czekają ze złożeniem formularzy na ostatnią chwilę muszą liczyć się z tym, że zabierze im to trochę czasu. Kolejki w Urzędach Skarbowych są bowiem coraz dłuższe. Jeżeli ktoś chce je ominąć może swoją deklarację złożyć w Urzędzie Miasta w Gliwicach.

Na parterze, działa już stanowisko Pierwszego Urzędu Skarbowego. Do 29 kwietnia mieszkańcy Gliwic mogą pobierać potrzebne formularze, składać pisemne zeznania podatkowe za 2010 rok oraz uzyskiwać porady na temat zasad poprawnego wypełniania druków. Urzędnicy „skarbówki” pełnią dyżury w godzinach pracy Urzędu miejskiego. Udzielają także informacji telefonicznie.

Warto pamiętać, że deklarację możemy także złożyć za pośrednictwem internetu.

Na stronie www.e-deklaracje.gov.pl dostępne są interaktywne formularze. Skorzystanie z aplikacji ułatwia rozliczenie podatkowe, a system elektroniczny zapewnia poprawne wypełnienie zeznania wraz z obliczeniem należnego podatku.

Aby ułatwić mieszkańcom dopełnienie formalności związanych z rozliczeniem dochodów za 2010 r., w ostatnich dniach kwietnia zostanie wydłużony czas pracy urzędów skarbowych. Będą one obsługiwać podatników 28 i 29 kwietnia od 7.00 do 18.00, 30 kwietnia od 9.00 do 13.00 oraz 2 maja od 7.00 do 18.00.

Warto pamiętać także o przekazaniu jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI