Ruiny Teatru znów ożyją

Ruiny Teatru Victoria co roku ożywają w trakcie Gliwickich Spotkań Teatralnych. Tym razem ta najbardziej magiczna przestrzeń na Górnym Śląsku zatętni od życia teatralnego również na przełomie czerwca i lipca!

Sezon letni w Victorii to nowa inicjatywa Gliwickiego Teatru Muzycznego. Chcemy dzięki niej przedłużyć sezon teatralny w Gliwicach, zapraszając widzów zarówno na spektakle, które do tej pory były prezentowane głównie na scenie przy Nowym Świecie, jak i te powstałe specjalnie z myślą o o Victorii oraz przedstawienia i koncerty gościnne.

Zainaugurujemy cykl spektaklem „Tutam” Bogusława Schaeffera w wykonaniu Renaty Dancewicz i Zbigniewa Stryja oraz awangardowym widowiskiem muzycznym zespołu Piec ArtoFFoN Orkiestra. Następnie zaprezentujemy widzom „Annę Kareninę”, dramat muzyczny wg Lwa Tołstoja, adaptację jednej z najsłynniejszych powieści w dziejach literatury. Zarysowany w niej wątek fatalnej miłości godnie podejmie z kolei adaptacja arcydzieła operowego – widowisko taneczne „Carmen” wg Georga Bizeta. Oddamy też Victorię we władanie „Wampirów i upiorów”, a także poezji, bo w programie Sezonu letniego znajdzie się specjalne wydanie Krakowskiego Salonu Poezji w Gliwicach, poświęcone poezji gliwiczanina Jana Strządały. Przewidzieliśmy również bardziej egzotyczne atrakcje, takie jak koncert muzyki żydowskiej oraz wyreżyserowany przez Krystynę Jandę spektakl w klimatach flamenco. Zaprosimy też widzów na koncert młodych artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego, Flaunnette Mafy i Andrzeja Skorupy. Cały cykl zacznie się już 7 czerwca!

Rezerwacja, sprzedaż biletów na poszczególne spektakle i dokładne informacje o repertuarze są dostępne na stronie – www.teatr.gliwice.pl

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI