Ruszają IGRY, czyli juwenalia gliwickie. Co w programie?

Od 16 do 20 maja 2022 w Gliwicach odbywać się będą IGRY – juwenalia gliwickie.

Czym dokładnie są? Nazwa pochodzi od dawnego słowa oznaczającego zabawy i właśnie tak należy rozumieć to, co będzie czekać na wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tegorocznych IGRACH.

Tym razem, po raz pierwszy od 2019 roku impreza odbywać się będzie stacjonarnie, nawiązując swą formą do starych tradycji, które nowym studentom przekazywane były w akademikowych opowieściach starszych kolegów, niemogących doczekać się powrotu do tradycyjnych IGRÓW. Jako że w tym roku wypada 65-lecie wydarzenia, tym bardziej nie można pominąć stałych punktów programu, jakim są przekazanie studentom Kluczy do Miasta w czwartek IGROWY oraz tradycyjny przemarsz ulicami Gliwic na miejsce wydarzenia, gdzie zaczną się koncerty, mające trwać przez dwa dni.

Jednakże Tydzień IGROWY to nie tylko Korowód, czy koncerty – również w pierwszej części tygodnia będzie można wziąć udział w wydarzeniach takich jak Występ Akademickiego Teatru Remont, Jam Session, Planszówki, Gra Miejska, Kłodnica Challenge, Wielkie Grillowanie z Nocą Filmową, czy Dzień Sportu.

igry

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI