r e k l a m a
spot_imgspot_img

Rzadko wychodził z mieszkania. Zatrzymanie w centrum Gliwic

Ścigany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Katowicach 35-latek został zatrzymany w centrum Gliwic.

Do wytropienia podejrzanego wyznaczeni byli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, którzy otrzymali mocne wsparcie od kolegów z Gliwic.

„Kryminalni z Komisariatu Policji I w Gliwicach zainteresowali się posiadaczem psa groźnej rasy. Mężczyzna nie utrzymywał kontaktów z nikim, ba, nawet ich unikał. Rzadko opuszczał mieszkanie, głównie wychodził wieczorami na krótkie spacery z groźnie wyglądającym psem” – informuje policja.

„Koordynacja działań gliwickich i strzeleckich policjantów przyniosła efekt – potwierdzili, że mężczyzna to podejrzany ścigany za czerpanie korzyści z cudzego nierządu, czyli sutenerstwo, oprócz tego za przestępstwa narkotykowe i uszkodzenie ciała” – dodaje KMP Gliwice.

„Zadaniem kryminalnych pozostało więc szybkie zatrzymanie ściganego. Wybrano metodę – obserwację i dyskretne zatrzymanie podczas wyprowadzania psa. Okazała się ona optymalną, gdyż nikt spoza grona nie zorientował się, że właściciel psa został zatrzymany – nawet jego pies, którym zaopiekowali się wyznaczeni funkcjonariusze.
Ostatecznie pies trafił pod opiekę osoby wskazanej przez zatrzymanego. Jego pan natomiast przebywa już za murami aresztu, oczekując na proces karny i wyrok” – dodaje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI