Sadzą drzewa przy drogach

350 drzew i 12 tysięcy krzewów znajdzie swoje miejsce w pasach drogowych administrowanych przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Trwa akcja nasadzeń, które ZDM prowadzi co roku. Nowe rośliny pojawią się m.in. w zamian za te, które trzeba było wyciąć ze względu na bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Tym razem zadbano o zieleń m.in. na ulicach: Piastowskiej, Daszyńskiego, Kozielskiej, Knurowskiej oraz na terenach Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród odmian drzew królują: katalpy, klony, robinie, jabłonie ozdobne oraz pospolite odmiany krzewów. Na ul. Kosów pojawiły się z kolei żywotniki, które oprócz względów estetycznych będą pełniły rolę ekranu chroniącego mieszkańców okolicznych domów przed hałasem.

Nasadzenia prowadzone są w miejscach, które nie zagrażają bezpieczeństwu ruchu, tak aby rośliny nie ograniczały kierującym widoczności, a także z uwzględnieniem istniejącego uzbrojenia podziemnego. Wybierane są głównie drzewa o małych koronach, formie kulistej lub kolumnowej. Drzewa i krzewy, które są aktualnie sadzone, zostały sprowadzone z jednej z najbardziej uznanej w Polsce szkółki w Krakowie oraz z terenu Czech.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI