r e k l a m a


Samochód jechał na trzech kołach. Kierowca był pijany

spot_img
r e k l a m a

W poniedziałek zatrzymano dwóch nietrzeźwych i czterech po użyciu alkoholu, a podczas weekendu sześciu nietrzeźwych i pięciu po użyciu. Wszystkich czekają sprawy sądowe, grzywny oraz wyroki. Poniżej jedno z wielu zdarzeń, różniące się od innych tym, że prowadzący auto nie zauważył, iż… jedzie na trzech kołach.

W sobotę po godzinie 15.00 ulicą Bojkowską jechał, hałasując i „sypiąc iskrami”, samochód marki rover. Poruszający się za nim kierowca zareagował wzorowo – zadzwonił pod numer alarmowy, informując o swoim podejrzeniu. Na bieżąco relacjonował też, gdzie się znajduje.

Na miejsce skierowano dwa najbliższe patrole drogówki. Dzięki ciągłej komunikacji ze zgłaszającym policjanci szybko namierzyli pojazd i zatrzymali jego kierowcę. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, będąc kompletnie pijanym, uszkodził oponę, która spadła z obręczy. Mężczyzna „zawzięcie” zmierzał do domu. Jego podróż na trzech kołach, dzięki współdziałaniu stróżów prawa i praworządnego kierowcy, zakończyła się bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu.

Badania wykazały prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przy okazji wyszło też na jaw, że 34-latek nie posiadał uprawnień. Jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.


– Przy okazji trzeba pochwalić zgłaszającego. Dzięki takiej postawie policja może szybko eliminować z dróg kierowców stanowiących poważne zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia innych – mówią policjanci.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI