r e k l a m a


Sierpień pełen imprez. Będzie dużo koncertów

spot_img
r e k l a m a

W miniony weekend zakończył się kolejny Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy”.

W sobotę w Parku Chopina gliwiczanie zobaczyli widowisko TANK. Dwóch mężczyzn, rodem z czeskiego Pata i Mata jest na urlopie. Jest muzyka, przyczepa kempingowa, grill, zabrakło tylko piwa. Jak na roztropnych mężczyzn na urlopie przystało – podchodzą do tematu metodą gospodarczą. Postanawiają we współpracy z publicznością wybudować… browar. W niedzielę natomiast w pobliżu gliwickiej Palmiarni wystąpił circoPitanga.

Na tym tegoroczni Ulicznicy się zakończyli. Ale już w sierpniu kolejne imprezy w Gliwicach. Jest ich naprawdę sporo.

W ramach nowej imprezy „Muzyczne Gliwice” przez wszystkie weekendy sierpnia gliwicka Starówka i Rynek będą rozbrzmiewały różnymi gatunkami muzycznymi.

Pierwszego sierpnia muzycznie będzie również w Ruinach Teatru Victoria. Startuje tam Jazz w Ruinach. Ta impreza też od wielu lat odbywa się w Gliwicach, podobnie jak „Parkowe Lato„.

2 sierpnia rozpocznie się muzyczne „Parkowe Lato”. To już jedenasta edycja tej popularnej imprezy plenerowej, która jak zawsze zapowiada się bardzo interesująco.

Program powstał w odpowiedzi na oczekiwania publiczności, która przychodzi do gliwickiego parku posłuchać piosenek artystycznych, w dobrym wykonaniu, z muzyką na żywo. Zaplanowano pięć koncertów, które w ciekawy sposób łączą gusta młodszej i starszej widowni. 2 sierpnia Anna Jurksztowicz zaprezentuje recital „Perły bez kolczyka”, na który składają się m.in. najpopularniejsze piosenki tej wokalistki w nowych aranżacjach, tematy filmowe i standardy jazzowe.

Sierpień w Gliwicach to jednak nie tylko muzyka. Trwa przecież kino plenerowe. W różnych dzielnicach miasta odbywają się projekcje filmowe. Gliwiczanie i osoby spędzające wakacje w naszym mieście mogą oglądać kinowe hity na wielkim mobilnym ekranie led. Program wszystkich imprez dostępny jest na stronie www.gliwice.eu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI