spot_img


Skakanka w crossficie

Skakanka w crossficie jest podstawowym przyrządem do ćwiczeń. Sprawdź, co warto wiedzieć o skakankach!

Skakanka crossfit jest dobrze znanym przyrządem treningowym dla osób trenujących crossfit. Single lub double unders, to pojedyncze lub podwójne skoki przez skakankę, wykonywane w czasie WODa (Workout of the day). Czy skakanka przyda się także osobom, które nie odwiedzają boxu treningowego? Oczywiście! 

Co to jest crossfit?

Crossfit jest wytrzymałościowo-siłowym, kompleksowym treningiem, które swoje źródło ma w szkoleniach amerykańskich komandosów. Jak można się domyślić, jest to trening dość wymagający, ale cechuje go skalowalność, dlatego każdy z adeptów crossfitu może ćwiczyć we własnym tempie oraz samodzielne dokonywać postępów treningowych. Treningi odbywają się w grupie, która działa motywująca i wpływa na poprawę osiąganych wyników, a schemat treningu zawsze wygląda w ten sam sposób:

  1. Rozgrzewka
  2. Ćwiczenia techniczne 
  3. WOD (główna jednostka treningowa składająca się z ćwiczeń wytrzymałościowych, siłowych oraz gimnastycznych) 
  4. Stretching  

Do treningu w tzw. stajni crossfitu używa się m.in sztang, taśm, kettli, piłek lekarskich oraz oczywiście skakanki.

Skakanka w crossficie 

W treningu wytrzymałościowym nie można przejmować się jakością sprzętu z którego korzystamy. Nie powinniśmy w ogóle o nim myśleć, ponieważ ma być on narzędziem, które ułatwia osiąganie wyników. Specjalistyczne skakanki do crossfitu pozwalają na skakanie w bardzo szybkim tempie, a dzięki łożyskom kulkowym, trening jest płynny. 

Dobrze wyprofilowana skakanka nie wyślizguje się z dłoni ani nie obciążą rąk i ramion. Ze względu na możliwość skalowania ćwiczeń, crossfit jest przeznaczony dla każdego. Wszyscy uczestniczący w WODzie ćwiczą na tym samym sprzęcie (o różnym obciążeniu, jeśli to konieczne), ale sami decydują o tempie wykonywanych ćwiczeń. Skakanka crossfit pozwoli Ci ćwiczyć szybciej! 

Ćwiczenia w domu

Crossfit swoją popularność zawdzięcza szybkim i widocznym efektom. Poprawia się wytrzymałość, siła i giętkość, a przez to, że crossfit jest treningiem wielofunkcjonalnym i wymagającym, postępy są widoczne w krótkim czasie.

Ćwiczenia charakterystyczne dla crossfitu można także wykonywać w domu. Do samodzielnego treningu niezbędne będzie kilka przyrządów. Najprostszym z nich jest skakanka, którą można kupić w sklepach internetowych ze sprzętem do crossfitu. Nie może to być zwykła, tradycyjna skakanka, ponieważ nie nadaje się ona do dynamicznego treningu. W skakankach do crossfitu linka jest powlekana przez co ma lepszą stabilność i osiąga szybsze obroty, a rączki nie są przyspawana na stałe i działają obrotowo. 

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI