r e k l a m a
spot_imgspot_img

Skuteczne odchudzanie? Warto udać się do dietetyka

Odchudzanie się może być poważnym wyzwaniem. Właśnie dlatego coraz więcej osób planujących zrzucić nadmiar kilogramów decyduje się na korzystanie z pomocy dietetyków.

Nadwaga i otyłość to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej w organizmie ma wiele negatywnych konsekwencji – zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, zmian zwyrodnieniowych kości, prowadzi do zaburzeń hormonalnych.

Wobec tego odchudzanie się jest nie tylko wskazane ze względu na wygląd, ale również stan zdrowia – szczupła sylwetka to szansa na dłuższe życie o wyższej jakości.

Osoby, które chcą rozpocząć odchudzanie, mogą zaplanować je samodzielnie. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów warto pomyśleć o konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie – dietetykami.

Jaką pomoc w odchudzaniu oferuje dietetyk?

Dietetyk jest interdyscyplinarnym specjalistą medycznym, który zajmuje się tematyką żywienia człowieka. Pomaga on również w przygotowywaniu diet odchudzających dla swoich pacjentów.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy oraz doświadczeniu dietetycy są w stanie zapewnić pacjentom pełne wsparcie w zaprojektowaniu idealnej diety, a także w jej realizacji. Stanowią przy tym dodatkową motywację do dążenia do wyznaczonych celów.

Dietetyk może przygotować dla pacjenta planującego odchudzanie się taką dietę, która będzie uwzględniała jego:

 • płeć
 • wiek
 • styl życia
 • wagę i sylwetkę
 • oczekiwane cele
 • stan zdrowia
 • preferencje żywieniowe

Taka indywidualnie zaprojektowana dieta pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników w odchudzaniu się, dlatego może być jeszcze skuteczniejsza niż samodzielne próby zrzucenia nadmiaru kilogramów.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę do dietetyka. Z usług tego rodzaju można skorzystać obecnie w wielu miastach. W Krakowie oferuje je Derma Clinica – klinika specjalizująca się w skutecznym odchudzaniu i odmładzaniu: http://www.derma-clinica.pl/.

Na pierwszej wizycie dietetyk przeprowadza wywiad z pacjentem i wykonuje specjalistyczne pomiary ciała i oblicza jego parametry metaboliczne. Na tej podstawie może on następnie przygotować program dietetyczny, który obejmuje jadłospisy na każdy dzień, wskazówki żywieniowe, a także inne zalecenia pozwalająca na uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Zadaniem pacjenta jest stosowanie się do zaleceń dietetyka – dzięki dokładnie rozpisanej diecie i wskazówkom to jeszcze prostsze.

W ramach programu odchudzającego zaleca się także korzystanie z wizyt kontrolnych u dietetyka. Podczas nich dietetyk kontroluje postępy pacjenta, dopasowuje do niego jadłospis, a także przekazuje mu kolejne wskazówki.

Dzięki temu dietetyk jest w stanie pomóc nawet w przypadku znacznej nadwagi i otyłości u pacjentów – także wtedy, gdy chorują, mają alergie pokarmowe lub mają inne ograniczenia, które uniemożliwiają intensywną aktywność fizyczną, wymagają stosowania określonych typów produktów spożywczych czy ich unikania.

Zabiegi kosmetyczne – wsparcie w odchudzaniu

Dla osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów w odchudzaniu warto wybrać dodatkowe zabiegi kosmetyczne. Dzięki nim indywidualny program dietetyczny może pozwolić na uzyskanie szybszych efektów – zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawy gęstości, jędrności i poziomu nawilżenia skóry.

Wśród rekomendowanych zabiegów wspomagających odchudzanie znajdują się między innymi takie jak:

 • kriolipoliza
 • ujędrnianie i redukcja cellulitu FOCUS RF SCULPTOR II
 • bandaże wyszczuplające
 • mezoterapia
 • masaże antycellulitowe, bańką chińską
 • zabiegi GUAM

Zatem dla jeszcze lepszych efektów odchudzania warto udać się do dietetyka – dodatkowe wsparcie diety odpowiednimi zabiegami pozwoli na osiągnięcie celu jeszcze szybciej!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI