r e k l a m a
spot_imgspot_img

Skwer i siłownia na wolnym powietrzu powstaną na Sikorniku

Miejsce do wypoczynku i aktywności powstanie na Sikorniku.

Budowa skweru przy Domu Opieki Społecznej to inicjatywa mieszkańców, którzy zdecydowali o realizacji inwestycji w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych podpisał umowę z firmą, która zmodernizuje zieleniec przy skrzyżowaniu ul. Derkacza i alei Sikornik (przy Domu Opieki Społecznej). Inwestycja pochłonie 236 tys. zł z budżetu miasta.

Skwer będą przecinać alejki, które skrzyżują się w centralnym punkcie tego miejsca. Tam posadzony zostanie świerk srebrny – drzewo cenione w ogrodnictwie oraz przestrzeni miejskiej, m.in. za wyjątkową urodę oraz zdolność klimatyzacji w trudnych miejskich warunkach. Od strony alei Sikornik posadzony zostanie szpaler drzew (dąb szypułkowy), z kolei wzdłuż alejek ozdobne krzewy: berberys czerwony, forsycja, prusznik niebieski, różanecznik, krzewuszka wspaniała.Dla osób, które na skwerze przy alei Sikornik będą chciały odpocząć, postawione zostaną ławki oraz stoły do gry w szachy. Z kolei dla aktywnych wybudowana zostanie siłownia na świeżym powietrzu. Zamontowanych zostanie aż 10 stanowisk do ćwiczeń (5 podwójnych urządzeń):

– orbitrek
– piechur
– rower
– wyciąg górny
– dwa wahadła
– trenażer rąk i nóg
– prasa nożna
– jeździec
– wyciskanie

Taki zestaw urządzeń pozwoli w jednym miejscu przeprowadzić trening różnych części ciała. Projektanci pomyśleli również o osobach, które na skwer będą przyjeżdżać rowerami – zamontowane zostaną stojaki na jednoślady. Modernizacja skweru powinna zakończyć się latem.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alka50
alka50
9 lat temu

czekam z niecierpliwością 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI