Śląski rozbieg przed WOŚP w Europie Centralnej

Już rozpoczęły się zapisy na III Gliwicki Bieg Orkiestrowy. Miłośnicy zimowego biegania wystartują w sobotę, 11 stycznia spod Europy Centralnej.

Fani lekkiej atletyki, nordic-walkingu i rodzinnego spacerowania będą mogli zmierzyć się z własnymi słabościami i pogodą, aby nie tylko zadbać o zdrowie, ale także pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
III Gliwicki Bieg Orkiestrowy odbywa się pod hasłem „Biegamy z sercem – Biegamy dla innych”. Tym razem organizatorzy, Fundacja Biegamy z Sercem przy współpracy z Europą Centralną, zapraszają mieszkańców do wspólnego aktywnego spędzania czasu w sobotę 11 stycznia. – Razem chcemy pokazać, że mieszkańcy Śląska nie tylko dbają o zdrowie, ale także uczestniczą w inicjatywach prospołecznych – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Dla zainteresowanych przygotowaliśmy dwa dystanse. Będzie można spróbować swoich sił biegnąc na 10 kilometrów, lub podczas marszu nordic-walking. To propozycja dla osób, które skończyły 16 lat. Z kolei każdy, niezależnie od wieku i formy, może wziąć udział w marszobiegu na 1,5 km. Do tej aktywności zapraszamy także rodziców z maluchami, nawet tych w wózkach, dla których może być to pierwsza w życiu forma grupowej aktywności sportowej.

Zapisy uczestników odbywają się wyłącznie na stronie www.biegamyzsercem.pl. Opłata wpisowa za osobę przy dystansie 10 km to 30 zł przy dokonaniu przelewu bankowego do końca grudnia, bądź 60 zł dokonana na miejscu wydarzenia. Z kolei uczestniczący w marszobiegu na 1,5 km, niezależnie od wieku, wpłacają 15 zł – przy dokonaniu przelewu do końca grudnia, bądź 30 zł na miejscu wydarzenia. Połowa opłaty wpisowej zostanie przekazana przez organizatora na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W przypadku krótszego dystansu wpisowe dokonujemy za każdego uczestnika, nawet tego najmłodszego lub najstarszego – dodaje Artur Szcześniak z Fundacji Biegajmy z Sercem. – Mamy nadzieję, że mimo zimowej aury udowodnimy, że Ślązacy potrafią być aktywni niezależnie od warunków pogodowych. Dla klubów, grup przyjaciół, czy znajomych umożliwiliśmy także rejestrację grupową.

Dla 900 uczestników wydarzenia Europa Centralna przygotowała wiele niespodzianek.

Zapraszamy! O godz. 9:00 – otwarcie biura zawodów, 11:00 – oficjalne rozpoczęcie wydarzenia, godz. 11:15 marszobieg na 1,5 km i o godz. 12:00 – bieg na 10 km – Europa Centralna (Gliwice, ul. Pszczyńska 315, na węźle autostradowym Gliwice-Sośnica). Dojazd do Europy odbywa się także bezpłatnymi autobusami z Gliwic, Zabrza i Knurowa. Dla każdego zawodnika w przebraniu będzie czekała specjalna niespodzianka na mecie. Więcej informacji na bieżąco na www.biegamyzsercem.pl.

To nie pierwszy bieg, zorganizowany na terenie Europy Centralnej. W tym jednym z największych centrów handlowych w Polsce 5 października odbył się bieg, w którym uczestniczyło niemal 800 osób. – W przedorkiestrowej atmosferze chcemy pobić rekord, licząc na udział 900 biegaczy i maszerujących – dodaje Mateusz Widuch z Europy Centralnej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI