spot_imgspot_img


Służby sprawdzały taksówkarzy i przewozy z aplikacją

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na kierowców świadczących usługi przewozu osób. W akcji udział wzięli także funkcjonariusze Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celno-Skarbowej, których dodatkowo wspierali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Działania te ukierunkowane były głównie na osoby, świadczące usługi przewozu osób. Kontrolowani byli taksówkarze i osoby, które oferują transport „na aplikację”. Policjanci oprócz badania trzeźwości sprawdzali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami oraz ich stan techniczny.

Przedmiotem kontroli służby celno-skarbowej było sprawdzenie legalności prowadzonej działalności gospodarczej, posiadanych kas fiskalnych oraz licencji zezwalającej na przewóz osób. Wśród skontrolowanych kierujących znaleźli się cudzoziemcy, których szczegółowo prześwietlili funkcjonariusze straży granicznej.

Oprócz sprawdzenia niezbędnych dokumentów i uprawnień, pod lupę wzięte zostało także wyposażenie pojazdów, które szczegółowo weryfikowała Inspekcja Transportu Drogowego.

W trakcie kilkugodzinnych działań mundurowi skontrolowali ponad 40 pojazdów i ich kierujących oraz ujawnili 14 wykroczeń związanych z łamaniem przepisów prawa ruchu drogowego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
17 dni temu

ciekawe kto zapłacił za ala parkowanie na „lotnisku”. 5pln za samo wjechanie i wyjechania jest…nawet na minutę jak się jest 😀

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI