spot_imgspot_img


Śmieci w Gliwicach jeszcze droższe. Radni związani z Adamem Neumannem podjęli uchwałę

Rada Miasta Gliwice podjęła uchwałę dotyczącą około 50% podwyżki za odbiór odpadów od gliwiczan.

Nowe stawki będą obowiazywać od 1 października. Zgodnie z uchwałą opłaty mają wzrosnąć o około 50% dla mieszkań o powierzchni do 90 m2 oraz około 30% za powierzchnie powyżej 90 m2.

Za uchwałą podnoszącą ceny głosowało 14 radnych – w tym z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza: Michał Jaśniok, Tadeusz Olejnik, Krystyna Sowa, Marek Pszonak, Krzysztof Kleczka, Stanisław Kubit, Jacek Trochimowicz, Paweł Wróblewski, Marcin Kiełpiński, Piotr Gogoliński, Grażyna Walter-Łukowicz oraz radni Koalicji Obywatelskiej: Janusz Szymanowski, Ewa Potocka i Leszek Curyło.

W trwającej dyskusji na temat organizacji gliwickiego systemu gospodarki odpadami powtarza się postulat podzielenia miasta na sektory, co ma spowodować, że w przetargach będą mogły wziąć udział także mniejsze firmy.

– Sąsiadujące z Gliwicami miasta nie zdecydowały się na takie podejście, zapewne dlatego, że – jak pokazują doświadczenia innych polskich gmin – w praktyce się ono nie sprawdza – wskazuje zastępca prezydenta Mariusz Śpiewok w rozmowie z oficjalną urzędową stroną internetową. – Np. w Bydgoszczy podział na sektory i dopuszczenie różnych wykonawców skutkowało znaczącymi różnicami w jakości usług świadczonych w różnych częściach miasta. Co więcej, jeden z wykonawców okazał się nierzetelny, co spowodowało paraliż w jednym z sektorów miasta w zakresie płynności gospodarowania odpadami, a tym samym ogólne zagrożenie sanitarne – dodaje zastępca Neumanna.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
Greg
2 lat temu

Lemingi nadal głosujcie na nieomylnych, to będziemy mieli w mieście ,,dobrobyt,,

załamana
załamana
2 lat temu

Zabudowa szeregowa (lata 80-te) > mieszkam samotnie – co dwa tygodnie wystawiam praktycznie pusty kosz a worki z segregowanymi najczęściej co miesiąc a i wówczas są góra w połowie wypełnione. Sąsiedzi co 2 tygodnie mają upchane kosze tak, że się nie zamykają, po kilka worków z plastikami – i ja i oni płacimy tyle samo – po planowanej podwyżce będzie to prawie 300zł . To jest jakiś obłęd. Prawie cała Polska płaci od ilości osób. Z tak niesprawiedliwym systemem opłat jeszcze się w swoim życiu nie spotkałam. Taka kwota to jest kolosalne obciążenie dla budżetu samotnej osoby.

pablo_b
pablo_b
2 lat temu
Reply to  załamana

Niestety mądrzejsi inaczej (nasi radni), stwierdzili ze to metry generują odpady (a nie osoby)
Głosujmy dalej na te same osoby, a na pewno monopoliści się nie zmienia.

pablo_b
pablo_b
2 lat temu

Mam takie pytanie, czemu największe lokale maja najmniejsza opłatę za m2?
Czy jest ktoś to w stanie racjonalnie wytłumaczyć ?

Marek
Marek
2 lat temu

Taka logika ludzi mniej urząd coraz wiekszy(dodatkowe oddziały) to i opłat musi być wiecej.I pamiętajcie nie oni dla nas tylko my dla nich.🤔

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Kiedy obniżka pensji nierobów z urzędu ?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI