Smoczy Gród – oto jedna z najnowszych stref Energylandii, którą warto poznać!

Energylandia to najprawdopodobniej najchętniej odwiedzany park rozrywki w Polsce. Ogromna ilość gości wiąże się również z tym, że Park przyzwyczaił odwiedzających do coraz to nowych atrakcji. Zazwyczaj z roku na rok są rozwijane nie tylko konkretne strefy, ale również powstają zupełnie nowe, a jedną z nich, powstałą w ostatnich latach, jest właśnie Smoczy Gród.

Wkrocz do średniowiecznej krainy…

Smoczy Gród, jak sama nazwa wskazuje, całym klimatem, ale i dekoracjami przenosi nas do średniowiecznego grodu. Różni się on jednak od tych, o których możemy czytać w podręcznikach do historii, tam bowiem nikt nie wspomina o smokach, które tutaj pojawiają się naprawdę licznie. Wszystkie atrakcje nawiązują swoim wyglądem do średniowiecznego zamku, a wśród nich nie brakuje również wspomnianych smoków.

Sama strefa została przygotowana w taki sposób, że odnajdzie się tutaj cała rodzina. Znajdą się tutaj atrakcje dla osób dorosłych, ale również dla młodzieży czy dzieci, a dodatkowo nie zabraknie idealnej opcji dla tych z gości, którzy poszukują naprawdę ogromnej adrenaliny.

Zadra – największy na świecie Wooden Roller Coaster czeka na Ciebie!

Zadra to obecnie jedna z największych atrakcji całego Parku. Jest ona idealnym przykładem tego, że Hyperion to zdecydowanie nie koniec i Energylandia cały czas będzie przygotowywać dla swoich gości kolejne ekstremalne atrakcje. Co istotne, w tym przypadku postawiła na inne rozwiązania technologiczne, bowiem Zadra jest konstrukcją hybrydową, wykonaną nie tylko z metalu, ale również z drewna. Dzięki temu idealnie wpisuje się w klimat Smoczego Grodu, ale jednocześnie jest trwała i bardzo bezpieczna.

Energylandia uwielbia bić kolejne rekordy i stawiać na atrakcje, które będą po prostu „naj!” – i nie inaczej jest w przypadku Zadry. To najwyższy Wooden Roller Coaster na całym świecie! Przy powstawaniu tej atrakcji pomagały takie firmy, jak Rocky Mountain Constructions i Vekoma – to światowi specjaliści, którzy pracują przy atrakcjach tego typu dla największych parków rozrywki na całym świecie! Nic dziwnego, że z taką pomocą udało się zrealizować kolejny niespotykany do tej pory, na taką skalę, projekt.

Dodatkowo Zadra jest również innowacyjna pod kątem technologicznym – zastosowanie wibro-izolatorów sprawia, że drgania wysokoczęstotliwościowe, które powstają w trakcie przejazdu, są bardzo skutecznie, pasywnie tłumione. Taki system to nie tylko wygoda dla osób, które decydują się na przejazd, ale również korzyść dla samego Parku – to rozwiązanie m.in. skraca czas obsługi technicznej czy obniża koszty eksploatacji. Sami goście natomiast mogą liczyć na niesamowity komfort przejazdu, w tym na znacznie mniejszy hałas.

Pozostałe atrakcje Smoczego Grodu

Zadra zdecydowanie rzuci się w oczy każdemu, kto tylko przekroczy próg Energylandii, lecz to nie jedyna atrakcja, która czeka na nas w tej Strefie. Kolejne atrakcje to:
Dragon Adventure – kolejka, z której mogą korzystać dzieci już od 2 roku życia,
Draken – kolejka przeznaczona również dla dzieci, tym razem od 4 roku życia,
Fuego – karuzela, również dla najmłodszych, w wieku od 2 lat,
Frida – roller coaster przeznaczony również dla najmłodszych. Skorzystać z niego, pod opieką opiekuna, mogą już dzieci o wzroście 100-120 cm.

Widać, że Smoczy Gród został przeznaczony głównie dla osób najmłodszych, jednak Zadra przyciągnie do tej krainy smoków również wiele osób żądnych naprawdę niesamowitych wrażeń. Jeżeli byłeś w Energylandii, a do tej pory nie odwiedziłeś Smoczego Grodu, rok 2021 jest idealnym momentem, by nadrobić te zaległości!

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI