Sośnica nie zwalnia i podbija Warszawę

Czwarta z rzędu wygrana szczypiornistek Sośnicy Gliwice w osiemnastej kolejce I ligi kobiet, które po niezwykle zaciętym pojedynku pokonały UKS Varsovię Warszawę 33:32 (14:16).

Od pierwszych minut meczu gliwiczanki skutecznie punkowały faworytki ze stolicy za sprawą Olejarczyk i Golec. W osiemnastej minucie gospodynie przejęły inicjatywę w ataku i trzy celne rzuty z drugiej linii Olgi Adamiec dało dwupunktową przewagę Warszawiankom w pierwszej połowie 16:14. W drugiej połowie meczu gliwiczanki mozolnie odrabiały straty skutecznie egzekwując rzuty karne przez Kostrzewską i Golec, ale gospodynie cały czas utrzymywały jednobramkową przewagę. Dopiero w 47 minucie meczu Wyrzychowska doprowadza do wyrównania egzekwując rzut karny i od tego momentu obie drużyny walczą punkt za punkt. Na cztery minuty przed końcem spotkania trzy bramki z rzędu Wyrzychowskiej,Golec i ponownie Olejarczyk dają jednobramkowe prowadzenie szczypiornistkom z Gliwic.W ostatniej minucie meczu sędziowie dyktują rzut karny dla warszawianek i dają szansę na remis i rzuty karne ale Patrycja Wróbel jak zwykle staje na wysokości zadania nie pozwalając wyrwać zasłużonego zwycięstwa walecznej drużynie z Gliwic. Gratulujemy zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu któremu w tym meczu wsparcie udzielił specjalny kibic w osobie Martyny Wojciechowskiej. najbliższe ligowe spotkanie już w sobotę 6 kwietnia w hali w Sośnicy gdzie podejmować będziemy MTS Żory.

Skład Sośnica: Wróbel, Zizulewska, Wyrzychowska 7, Golec 7, Kostrzewska 5, Olejarczyk 5, Walus 3, Powyszyńska 2, Smodis 2, Fratczak 1, Reichel 1, Walentyńska, Zalewska, Łukaszewicz, Zwolenik, Pytlos.
Trener: Marta Piorun