r e k l a m a
spot_imgspot_img

Spisz się przez internet – szybko, łatwo i wygodnie

Ilu nas jest, ile zarabiamy, gdzie mieszkamy i jak żyjemy – odpowiedzi na te pytania uzyskamy dzięki narodowemu spisowi powszechnemu, który właśnie się rozpoczął.

Spis ma być podzielony na kilka etapów. Od 1 kwietnia do 16 czerwca potrwa tzw. samospis internetowy, z którego mogą skorzystać wszyscy.

W kolejnym etapie, od 8 kwietnia do 30 czerwca, telefonicznie spis będą przeprowadzać ankieterzy. W tym samym okresie bezpośrednie wywiady przeprowadzą rachmistrzowie spisowi.

Jak mówi Katarzyna Topolska-Ciuruś, dyrektor Urzędu Miejskiego, każdy rachmistrz, który zapuka do naszych drzwi powinien okazać specjalną legitymację.

– Rachmistrz ma dwa zadania. Zależnie od tego, do jakiej grupy zostaliście państwo zakwalifikowani – przez losowy wybór urzędu statystycznego – zapyta o bardzo ogólne rzeczy dotyczące narodowości, miejsca zamieszkania. To jest bardzo krótki wywiad, w samospisie internetowym zajmuje ok. 6 minut. Natomiast jeżeli zostaniecie państwo zakwalifikowani do 20-procentowej grupy, wówczas rachmistrz przeprowadzi wywiad pełny, zada więcej pytań – mówi Topolska-Ciuruś.

Po raz pierwszy wszyscy objęci spisem będą mogli przekazać informacje na swój temat przez internet. Wystarczy zalogować się na stronę internetową i wypełnić ankietę on-line. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu może skorzystać z infokiosku znajdującego się na parterze Urzędu Miejskiego.

Tegoroczny spis jest pierwszym spisem powszechnym po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Część pytań dotyczy więc zagadnień, o których mówią europejskie przepisy. Opracowywanie wyników uzyskanych w trakcie spisu może potrwać nawet rok.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
13 lat temu

spis zajął mi 3 minuty – polecam!!!!

Kaśka
Kaśka
13 lat temu

też spisałam się przez internet i było szybko i bezboleśnie także polecam każdemu, bo przynajmniej nikt obcy do domu nie przyjdzie

kizia
kizia
13 lat temu

a ja wolę jak do mnie przyjdzie jakiś rachmistrz i mnie spisze, będzie tak swojsko, jak kiedyś

...
...
13 lat temu

Masz prawo zadeklarowac Narodowosc Slaska !!!

Jarekkk
Jarekkk
13 lat temu

Nie piszcie „wygodnie” bo to słowo się źle kojarzy 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI