spot_img

SPR Gliwice – nowa nazwa znanej drużyny piłkarek ręcznych

Zarząd klubu SPR Sośnica Gliwice informuje, że pierwsza drużyna seniorek w niedawno rozpoczętym sezonie rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet 2019/20 będzie występowała pod nową nazwą: SPR GLIWICE.

Tą nazwą pierwszego zespołu klub pragnie mocno zaakcentować dla władz samorządowych, społeczeństwa, miejscowego biznesu, różnych organizacji czy stowarzyszeń i wreszcie dla kibiców oraz sympatyków piłki ręcznej, że są klubem całego miasta Gliwice, a nie tylko dzielnicy Sośnicy.

Zmiana ta jest również podyktowana ważnymi celami marketingowymi, w tym przede wszystkim pozyskaniem sponsora strategicznego i tytularnego.
Wracając do tematów sportowych informujemy, że już 15 września drużyna SPR Gliwice rozpoczęła kolejny, już czwarty sezon w I lidze piłki ręcznej kobiet.

Swój pierwszy mecz rozegrała na wyjeździe z zespołem TS MKS San Jarosław wygrywając zdecydowanie 33:24.

W sobotę 5 października o godz. 16.00 zespół z Gliwic rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie, będą to emocjonujące derby Śląska, ze Zgodą Ruda Śląska. Gliwiczanie są faworytem tego spotkania, ale walka na pewno będzie zacięta o prestiżowe zwycięstwo.

Zespól nadal prowadzi młoda, ale bardzo zdolna i ambitna trenerka Marta Piorun, natomiast zajęcia z bramkarkami prowadzi była golkiperka klubu z Gliwic, wielokrotna reprezentantka Polski – Iwona Łącz.

W SPR Gliwice doszło do istotnych zmian kadrowych. Odeszły m.in.: bramkarka Patrycja Wróbel oraz zawodniczki Katarzyna Wyrzychowska, Magdalena Frątczak i Wiktoria Powyszyńska. Na ich miejsce przyszły nie mniej utalentowane: 19-letnia Weronika Klich z SMS Płock, notabene wychowanka klubu z Sośnicy, bardzo doświadczona 28-letnia Ewelina Wojciechowska z MTS Żory oraz z zespołu juniorek, po kontuzji, Joanna Motowidło, wychowanka JKS Jarosław.
Ponadto z klubu Imperium Katowice, który z przyczyn finansowych wycofał się z rozgrywek, przybyły aż pięć dobrze wyszkolonych zawodniczek: Agnieszka Drażyk, Joanna Sermak, Paulina Łuczyk, Natalia Wicik i Adrianna Mazurczyk (bramkarka).

Strategicznym celem klubu jest ponowny powrót do najwyższej klasy rozgrywek Superligi.

Są utalentowane i ambitne zawodniczki, doświadczony sztab szkoleniowców i chętny do aktywnej pracy zarząd oraz duża grupa wiernych i wspaniale dopingujących kibiców. – Dziewczyny przyszły na pierwsze treningi pełne zapału, ambicji energii, spragnione gry – mówi trenerka Marta Piorun. – Budujemy zespól do trudnej walki o czołowe miejsce w lidze. Konkurencja jest bardzo silna. Ale będziemy solidnie pracować na treningach i z dużym zaangażowaniem rozgrywać mecze, aby uzyskiwać coraz lepsze wyniki – dodaje trenerka.

Można tylko dodać zgodnie z przesłaniem klubu:
„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.” (Napoleon Hill)

Pozostaje jeszcze, bardzo ważna kwestia, sprawy finansowe. Potrzebą chwili jest sponsor strategiczny lub nawet tytularny.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI