r e k l a m a


Sprawdź, kto wkrótce stanie przed komisją wojskową

Obecni 19-latkowie staną przed komisją lekarską. Rocznikiem podstawowym będą w tym roku mężczyźni urodzeni w 1997 roku, którzy staną przed komisją w celu określenia ich przydatności dla sił zbrojnych.

Poza 19-latkami Komisja przebada też nieco starszych mężczyzn, nie posiadających określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej lub uznanych wcześniej za czasowo niezdolnych do służby wojskowej, a także kobiety określonych roczników mające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu ich uzyskania.

Osoby mieszkające w powiecie gliwickim będą musiały stawić się w dniach 1.02 – 29.02 w komisji przy ul. Zawiszy Czarnego 7 w Gliwicach. Natomiast mieszkańcy Gliwic będą wzywani w dniach 15.03 – 20.04.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie w/w wezwani będą:
1. mężczyźni urodzeni w 1997 roku,
2. mężczyźni urodzeni w latach 1992 – 1996, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
3. osoby urodzone w latach 1995 – 1996 które,
a) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
b) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej.
4. kobiety urodzone w latach 1992 – 1997, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2015/2016 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 48 ust. 9 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej.
5. osoby, które ukończyły osiemnaście lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
poborowy
poborowy
8 lat temu

Nie chcesz stawać przed komisją – niech ci stanie przed komisją.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI