spot_imgspot_img


Sprzedawała przeterminowane produkty. Towar zarekwirowano

Anonimowa osoba poinformowała policję o swoim niepokojącym spostrzeżeniu: na jednym ze stoisk w Gliwicach oferowane są produkty z przekroczonymi terminami ważności do spożycia.

Policjanci interweniowali i odkryli, że daty ważności były przerabiane. Policjanci z IV KP zatrzymali w sprawie 36-letnią kobietę, która sprzedawała artykuły spożywcze z przerobionymi datami przydatności do spożycia. Towar został zarekwirowany.

Warto przypomnieć sprzedawcom, że wprowadzanie przeterminowanej żywności do obrotu jest czynem prawnie zabronionym, jest to wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tys. zł. Jednak fałszowanie dat przydatności do spożycia jest przestępstwem opisanym m.in. w ustawie z dnia 28 października 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia, grozi za jego popełnienie kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tego typu występki są ścigane z urzędu. Warto więc dodać, że zgodnie z art. 304 § 1 kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI