Sprzedaż lokalu w Gliwicach przez skup nieruchomości – czy warto?

Rynek nieruchomości w Polsce jest w dużej mierze rynkiem sprzedającego – jest to związane z tym, że popyt na mieszkania, zwłaszcza na Śląsku, jest nadal większy niż podaż. Nie ma też przesłanek by sądzić, że to się w najbliższym czasie zmieni. Sprzedaż nieruchomości mimo to jest niezwykle żmudnym, czasochłonnym, a także – w niektórych przypadkach – skomplikowanym przedsięwzięciem. Nie każdy właściciel ma czas, wiedzę i chęci, by samodzielnie zajmować się obsługą ogłoszenia sprzedaży i wszystkimi obowiązkami, jakie się z tym wiążą. W wielu przypadkach to właśnie skup nieruchomości okazuje się w takiej sytuacji najlepszą opcją.

Skup nieruchomości w Gliwicach – co to takiego i jak działa?

Profesjonalny skup nieruchomości czasem jest mylony z agencją pośrednictwa. Zupełnie niesłusznie, ponieważ oferta skupu jest dużo bardziej kompleksowa i wyspecjalizowana niż to, co oferuje tradycyjne biuro nieruchomości. Jest też nastawiona na skup lokali i gruntów o różnej sytuacji prawnej oraz kondycji technicznej. Skup nieruchomości w Gliwicach od grupy Msi Capital to dobra opcja nawet dla osób, które mają do sprzedania mieszkanie do kapitalnego remontu lub działkę o skomplikowanym statusie prawnym. Firmy tego rodzaju skupują nieruchomości za gotówkę, więc sprzedający nie musi czekać wiele tygodni na decyzję kredytową i dopełnienie formalności z bankiem, co ma miejsce w przypadku prywatnych kupujących.

Jak skorzystać z oferty skupu nieruchomości?

Aby nawiązać współpracę ze skupem, należy skontaktować się z wybraną firmą i przekazać jej szczegółowe informacje o nieruchomości na sprzedaż (takie jak stan prawny, lokalizacja, metraż, standard wykończenia). Na podstawie tych danych skup nieruchomości jest w stanie wycenić wartość lokalu lub gruntu przy współpracy z rzeczoznawcą, który podczas wizyty przygotuje profesjonalny operat szacunkowy. Jeśli lokal ma problemy prawne, skup nieruchomości pomoże je wyjaśnić – tego typu przedsiębiorstwa współpracują na ogół ze sztabem prawników i notariuszy, co znacznie usprawnia procedurę.

Jakie zalety ma skup mieszkań? Kiedy warto z niego skorzystać?

Najważniejszą zaletą, jaką może się poszczycić skup mieszkań w Gliwicach, jest szybkość transakcji. Właściciel mieszkania może szybko spieniężyć swoją nieruchomość – i co najważniejsze – nie musi w tym celu odbywać tuzina spotkań, administrować ogłoszeniami, oprowadzać potencjalnych kupców po przedmiocie sprzedaży. Ma to ogromną rolę, zwłaszcza w przypadku tych osób, które na co dzień przebywają za granicą lub na drugim końcu Polski i nie mogą sobie pozwolić na regularne bywanie pod sprzedawanym adresem, tylko po to, by pokazać nieruchomość kolejnemu zainteresowanemu.

Skup nieruchomości to także najlepsza opcja dla tych sprzedających, którzy nie mają cierpliwości ani czasu, by zajmować się trudnym procesem sprzedaży. Sytuacja życiowa nie zawsze sprzyja czynnemu uczestnictwu w rozmowach z potencjalnymi klientami – praca na cały etat, opieka nad małymi dziećmi, a także inne zobowiązania mogą skutecznie utrudnić spotkania w sprawie sprzedaży, przeciągając tym samym cały proces. Współpraca ze skupem nieruchomości to w tej sytuacji zdecydowanie najrozsądniejsza opcja.

Jak wybrać dobry skup nieruchomości?

Przed wyborem skupu warto poczytać nieco opinii na jego temat, a także prześledzić ofertę – w szczególności sprawdzić, jak wygląda proces transakcji. Ważne jest także, czy skup nieruchomości współpracuje z rzeczoznawcą majątkowym, architektami, prawnikami etc. Znacząco przyśpiesza to sfinalizowanie sprzedaży. Można też wysłać niezobowiązujące zapytanie do kilku skupów, by upewnić się, który zaproponuje najlepszą ofertę. Doświadczony skup nieruchomości stawia przede wszystkim na dobry kontakt ze sprzedającym i kładzie nacisk na jasne zasady współpracy – buduje to wzajemne zaufanie, tak istotne podczas zawierania umów.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI