r e k l a m a

spot_img
spot_img

spot_img

Sprzedaż węgla w Gliwicach. Samorząd przystąpił do programu PiS

spot_img
r e k l a m a

Samorząd Gliwic przystąpi do rządowego programu sprzedaży węgla. Mieszkańcy odbiorą opał ze składu, który dysponuje odpowiednim sprzętem i zapleczem.

Oświadczenie w tej sprawie wydał rzecznik prezydenta Gliwic. Poniżej podajemy je w całości:
„Miasto otrzymało od Polskiej Grupy Górniczej S.A. propozycję zawarcia umowy zakupu i dystrybucji węgla. Oczekujemy obecnie na komplet dokumentów, które ma przekazać PGG. Po ich otrzymaniu konieczne będzie jeszcze zawarcie umowy ze składem opału, który zajmie się dostarczaniem węgla mieszkańcom.

O szczegółach, czyli dacie rozpoczęcia sprzedaży opału i miejscu, w którym będzie można składać wnioski oraz kupić węgiel w preferencyjnej cenie, będziemy informować po zakończeniu wszystkich formalności.

– Zależało nam na tym, żeby mieszkańcy Gliwic, którzy chcieliby skorzystać z możliwości zakupu węgla, mieli taką możliwość. Od początku jednak byliśmy zdania, że firmy, które od lat zajmują się sprzedażą węgla zrobią to zdecydowanie lepiej niż urzędnicy czy na przykład pracownicy wodociągów. Jeszcze na etapie prac nad ustawą zwracałem się w tej sprawie do prezesa Polskiej Grupy Górniczej – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

W wyniku rozmów przedstawicieli Polskiej Grupy Górniczej ze śląskimi samorządowcami ustalono, że zgłoszą się one do programu i zajmą formalnościami (wnioski i opłaty), natomiast składowaniem i dystrybucją węgla zajmować się będą składy, którym PGG nadała status „kwalifikowanych dostawców węgla”.

Uwaga! Węgla w preferencyjnej cenie nie będą mogły nabyć osoby, które już kupiły w tym roku opał w cenie 2 tys. zł za tonę lub niższej.

Węgiel będą mogły kupić:
– osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego;
– osoby, które w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków wskazały piec na węgiel jako główne źródło ogrzewania.

W Gliwicach wniosek o dodatek węglowy złożyło ponad 5 tys. osób. Dla porównania – ponad 49 tys. gospodarstw domowych jest podłączonych do sieci Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Miasto przez wiele lat prowadziło politykę likwidacji kotłów węglowych w budynkach komunalnych oraz umożliwiło kilkunastu tysiącom mieszkańców skorzystanie z programów dotacyjnych na wymianę źródła ciepła na ekologiczne (gaz, pompy ciepła i inne)”.
źródło: UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław
Wiesław
1 rok temu

Grunt, to konsekwencja. Dwa dni wcześniej zarzekając, się, że nie ma takiej opcji.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI