„Staruszka błąka się po okolicy”. Zgłoszenie mieszkańców pomogło odnaleźć zaginioną

19 lipca około godziny 13.30 gliwiccy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Dzierżona błąka się starsza pani, która wygląda na zdezorientowaną.

Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i przeszukali okolicę. Po chwili zauważyli stojącą przy zaparkowanym pojeździe staruszkę. Podczas rozmowy z kobietą funkcjonariusze zorientowali się, że najprawdopodobniej straciła poczucie rzeczywistości. Natychmiast skontaktowano się z policją, aby sprawdzić czy nie zgłoszono jej zaginięcia. Po kilku minutach na miejscu pojawili się policjanci, którym rodzina 74-letniej kobiety mieszkającej przy ul. Olchowej zgłosiła zaginięcie. Okazało się, że starsza pani cierpi na zaniki pamięci. Strażnicy miejscy przekazali zabłąkaną staruszkę patrolowi policji, który oddał ją pod opiekę rodzinie.

– Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańców dzielnicy Trynek, którzy widząc zagubiona staruszkę, zainteresowali się problemem i przekazali go odpowiedniej służbie. Apelujemy, by będąc świadkiem podobnej sytuacji w przyszłości, nie pozostawać obojętnym i reagować! Pamiętajmy, że osoby starsze są najczęstszymi ofiarami zaginięć – mówią strażnicy miejscy z Gliwic.

spot_img
Poprzedni artykułPalmiarnia znów otwarta
Następny artykułPiast wygrywa z Wisłą Płock

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI