Stowarzyszenie GdG nadal blokuje DTŚ w Gliwicach

Przygotowania do budowy Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach są na finiszu.

Lada dzień ma zostać podpisana umowa z wykonawcą budującym pierwszy z dwóch gliwickich odcinków trasy, a wojewoda śląski powinien wydać zgodę na realizację drugiego odcinka. Tymczasem stowarzyszenie „Gliwiczanie dla Gliwic” po raz kolejny próbuje zablokować tę inwestycję. – Napisano list do premiera Tuska, zawierający nieprawdziwe informacje i pomówienia – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta Gliwic.

Stowarzyszenie, które wielokrotnie i bezskutecznie próbowało już w przeszłości przeszkodzić w realizacji inwestycji, jeszcze w ostatnim momencie usiłuje podważyć zasadność przedsięwzięcia. – Napisało list do premiera Tuska, zawierający nieprawdziwe informacje i pomówienia. Władze miasta zostały poproszone przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o wyjaśnienia – informuje Marek Jarzębowski.

Zobacz też:

Tak będzie wyglądała DTŚ w centrum Gliwic (film)
“Pierwsze wypowiedzą się ptaki”. Zwolennicy kontra przeciwnicy DTŚ (TV)

Poniżej wspomniane pisma.


spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
10 lat temu

Nazwa tej organizacji jest niezwykle myląca. Wszelkie ich inicjatywy są przeciwko Gliwicom i na ich niekorzyść. Wnioskuję o zmianę nazwy tej organizacji. Najlepiej coś w rodzaju „Oszołomy przeciw Gliwicom”

memory
memory
10 lat temu

Czy wiesz, że Zbigniew Wygoda (przewodniczący rady miejskiej w Gliwicach) to zwolennik Stowarzyszenia Gliwiczanie dla Gliwic? Czy wiesz, że w 2009 roku ramię w ramię organizował z tymi ludźmi referendum w sprawie odwołania Zygmunta Frankiewicza? Ciekawe czy teraz się pan Wygoda przyzna do kolegów?

wściekły
wściekły
10 lat temu

banda starych ******** teskniących za zardzewiałym tramwajem blokuje nam tak potrzebna trase…..!!!

Gliwiczanin
Gliwiczanin
10 lat temu
Reply to  wściekły

Jak to jest możliwe, że kilka osób działa wbrew 200tyś ludzi i nik nie potrafi doprowadzić do zduszenia takich zapędów? Każdy z nas ma rodzinę, znajomych – TRZEBA EDUKOWAĆ i namawiać innych, tak żeby dotarło do samego „jądra” tego ruchu.

Bierność i obojętność niestety prowadzi do patologii .. i szerzenia się populizmu. Wiadomo, że za kilka lat powinni powymierać, ale do tego czasu szkody mogą być niesamowite…

Zróbmy pikietę STOP Gliwiczanom dla Gliwic!!!

KKK
KKK
10 lat temu

UM powinien wytoczyć im sprawę sądową o pomówienie i kłamstwo!
Rozumiem być „w opozycji”, ale są pewne granice!
Kilkunastu staruszków i frustratów wie najlepiej co jest miastu potrzebne – od dróg po stadion Piasta, od renowacji starówki aż po podium!
Żenada …

Anonimowo
10 lat temu

O tym że wygoda z nimi trzyma to widac bo on tez niszczy miasto blokujac wraz z po i pisem rozne uchwaly na radzie miejskiej. Blokuja bochca zygmuntowi na zlosc zrobic.

anfusia
anfusia
10 lat temu

Droga Pani Mirello ja proponuję aby Pani zatrudniła się w Chorzowie jak ja. Mieszkam w centrum dojezdzam 30 km trasa ta w 2/3 jest naprawdę wspaniła i zajmuje max 10 minut, natomiast odcinek miedzy pszczyńska, kujawską przez sośnice do zabrza, zajmuje mi 30 minut raptem 10 km a od rana dostaje furii. Myślę że nie ma Pani nic innego do roboty to próbuje pani wszytkich sposobów aby o Pani mówili.
Lepiej do koscioła, albo na portest tv trwam sie udać niż Gliwiczanom utrudniać!

fusio
fusio
10 lat temu

Droga „anfusio” po co ci dojeżdżać do tego zapchlonego Chorzowa. Mało to ci pracy w naszym mieście sukcesu?
Dobrze piszą „gliwiczanie”, dts-ka jest zbędna i zbyt droga.

ja
ja
10 lat temu

Dojeżdżam do Katowic (DTŚ-ką), bo tak usytuowane jest moje miejsce pracy. Mieszkam w Łabędach i DTŚ kończąca się na Portowej byłaby naprawdę super. Nie należy słuchać oszołomów. Dziadki siedzą na emeryturach i nie wiedzą co to czas dojazdu..

anfusia
anfusia
10 lat temu

drogi fusio, bo mi się bardziej opłaca pracować w Chorzowie niż w Gliwicach, niestety tu oferty pracy w moim zawodzie są o okolo 2000 niższe niż tam, nawet wydając miesiecznie 1000 zł na benzyne jestem do przodu, nie pracując w naszym mieście sukcesu.

nikodem dyzma
nikodem dyzma
10 lat temu

może jest jakiś wolny teren, plac pozbawiony jakichkolwiek dróg dookoła, elektryczności, wody bieżacej, ogrzewania z PEC, wifi itp wygód? jeśli jest to prosze postawić tam budynek i przenieśc całe to towarzystwo w to miejsce. Będą mieć spokój, ciszę, czysto, bez zagrożeń, bez tej zgubnej nowoczesności…bo ja jako mieszkaniec tego miast , mam serdecznie dosyć tych wszystkich pieniaczy. Ludzie weźcie się do jakiejś konkrentej pracy, może pomgajacie innym, przekażcie swoją energię jakoś pozytywniej niż ciągle mącić…

gliwiczanin
gliwiczanin
10 lat temu

To podstawowa lista tych antygliwiczan:

KATARZYNA LISOWSKA, v-ce prezes

MARIA JÓZEFA BORKOWSKA, skarbnik
MIRELLA ANNA CZAJKOWSKA, prezes
PIOTR STANISŁAW POBORSKI, v-ce prezes
MARIAN WALTER KOWALCZYK, członek zarządu

stop oszolomom
stop oszolomom
10 lat temu

Ludzie nie dajcie się oszukać Frankiewicza chcą odwołac właśnie ci ludzie ktorzy blokują dtś. To ciągle ta sama grupka tylko pod roznymi nazwami. Porownajcie nazwiska. Lista członków Obywatelskiego Komitetu Referendalnego: Marian Andrzejczak, Zenon Bąkowski, Lesław Bednarski, Marek Berezowski, Ewa Bojarska, Tadeusz Dubarek, Stanisław Gajewski, Jacek Gawrychowski, Joanna Gdula, Zygmunt Hatosy, Andrzej Jarczewski, Andrzej Jarema-Suchorowski, Teresa Jaworska, Halina Jerszów, Jarosław Kaszowski, Grzegorz Kiziniewicz, Franciszek Kleszcz, Elżbieta Kotlarska, Mirosław Kowalczyk, Elżbieta Krysik, Jacek Krzyżanowski, Jacek Lewczuk, Maria Lewczuk, Katarzyna Lisowska, Jerzy Lorenz, Zbigniew Lubowski, Stanisław Maciaszek, Władysław Niemiec, Witalis Nowicki, Hanna Ogonowska, Bogdan Ogonowski, Wiesław Okoński, Irena Pazikowska, Aleksander Popieluch, Patryk Płuciennik,… Czytaj więcej »

Echelon
Echelon
10 lat temu

Coś ciekawego:
Na historyjki o zagrożeniach mogących powstać po wybudowaniu DTŚ, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska już dawno odpowiedziała 90-cio stronicowym dokumentem w którym to OBALIŁA WSZYSTKIE BAJECZKI ugrupowania antygliwickiego – Gliwiczanie Dla Gliwic.
Te pismo zostało przygotowane przez SPECJALISTÓW – a nie przez nakapryszonych awanturniczych ludzi jakimi są członkowie GdG.

Warto też napomnieć, że GDOŚ odmówiła przywrócenia terminu do uzupełnienia odwołania GdG od decyzji RDOŚ – a więc GdG nawet w pismach nie potrafią spełnić wymogów formalnych!

Tu dowód:
http://www.um.zabrze.pl/sites/default/files/attach/Obwieszczenie_GDOS_dot_DTS.pdf

zerozer
zerozer
10 lat temu

Co za de*** e ci z gdg.

gliwicjus
gliwicjus
10 lat temu

Już kiedyś napisałem, że miasto i spółka DTŚ powinny zafundować towarzystwu „Co By Tu Jeszcze Zablokować” jakieś modelowe osiedle domków poza miastem – bez prądu, bieżącej wody, drogi dojazdowej – ot, tak, żeby wreszcie mieli tak jak marzą i żeby dali święty spokój mieszkańcom Gliwic.

Marx
Marx
10 lat temu

Ja nie rozumiem jak można być tak spolaryzowanym, aby w ciemno akceptować lub ganić wszystkie decyzje prezydenta. Osobiście nie tęsknię za tramwajami, bo nie jeździły tam gdzie mieszkam, ale średnicówka mi się podoba. Ale nie podoba mi się płatne parkowanie w centrum i za durne uważam tłumaczenie iż na DTŚ „analizy wykazują iż ruch tranzytowy będzie niewielki”. Po prostu w to nie wierzę. Po Toszeckiej czy Portowej mimo ograniczeń TIRy zapieprzają aż miło (choć mniej) to po nowiutkiej DTŚ nie będą? A kto im zabroni?

lukas
lukas
10 lat temu

W Komitecie Referendalnym jest Jan Wiśniewski? Jeszcze niedawno popierał Prezydenta Frankiewicza a teraz co, po raz kolejny zmienił opcję. Niektórzy są jak horągiewki na wietrze.

ka-szka
ka-szka
10 lat temu

W tym wieku co jest pan Wiśniewski to nie bardzo wiadomo czy jest się za czy przeciw

bud
bud
9 lat temu

niedawno zapoznalem sie ze stowarzyszenim „gliwiczanie dla zacofania” i widac ze ludzie ci nie rozumieja rozwju miast i aglomeracji. tylko komunikacja i swobodny i szybki transport towarow, ludzi i uslug zapewni rozwoj. ci dziwni gliwiczanie ni podaja powodow dla ktorych chca wyizolowac miasto zaglomeracji. jak nie chca nowoczesnej infrastruktury. to niech zamieszkaja w leboszowicach albo w ziemiecicach. gliwice musza sie rozwijac a i tak robia to wolniej niz najlepsze slaskie miasta. dts, a4, czy centra handlowe zawsze w gliwicach sa na koncu. to samo dotyczy kin, rozrywki, nawet uczelnie wyzsze wszedzie wyrosly a w gliwicach nowych nie przybywa. gliwice robia… Czytaj więcej »

leon
leon
9 lat temu

kolejna zamknięta ulica, kolejne utrudnienia w ruchu drogowym a postępu prac na budowie nie widać. Nie akceptuję wycinki drzew na masową skalę. Inwestycja o której tu piszemy jest tragicznie źle przygotowana, całe miasto rozkopane, na placach tej budowy zobaczyć można tylko ochroniarzy pilnujących paru dźwigów. Można było realizować budowę etapami ale podpisującym umowę na budowę zabrakło wyobraźni, zgotowano kierowcą drogowe piekło (na Konarskiego zerwano nawierzchnię drogi tylko po to aby nią nikt nie mógł tamtędy przejechać … )na całej długości budowanej drogi trzeba bardzo się wysilić aby odszukać budowniczych tej drogi. W efekcie władze miasta doprowadziły do obecnego stanu a… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI