Straż miejska sprawdza czym palicie w piecach

Nadszedł sezon grzewczy. W naszym mieście można zauważyć większe zadymienie spowodowane paleniem w piecach.

– Nasi funkcjonariusze prowadzą akcję „Gliwice chcą oddychać” związaną z uświadamianiem mieszkańców o szkodliwości palenia odpadów komunalnych. Działania polegają na informowaniu społeczeństwa o szkodliwym działaniu substancji, które wydzielają się podczas spalania śmieci w gospodarstwach domowych i przedostają się do atmosfery – informuje straż miejska.

– W ramach akcji prowadzimy rozmowy z mieszkańcami posesji prywatnych, rozdawane są ulotki informacyjne – dodają strażnicy.
Od września przeprowadzonych zostało 543 kontroli przydomowych palenisk. Przyjęto 492 zgłoszenia mieszkańców dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Podczas kontroli ujawniono 77 nieprawidłowości.

Jakie kary grożą?
Nieprzestrzeganie zakazu spalania odpadów, zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach, podlega karze aresztu albo grzywny. Za spalanie niedozwolonych śmieci grozi mandat do 500 zł lub gdy sprawa trafi do sądu, grzywna w wysokości do 5 000 zł. Kara aresztu trwa od 5 do 30 dni.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANTY CARBON
ANTY CARBON
2 lat temu

Palę czym popadnie i będę palił…a SM(tłumaczenie z Polskiego…czytaj darmozjady)….mogę pokazać środkowy palec jak otworzę im drzwi 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI