r e k l a m a
spot_imgspot_img

Strażak z OSP Brzezinka: „Każda jednostka może nam zazdrościć”

W ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańcy Gliwic mogli wybrać na co wydana zostanie część miejskiego budżetu.

Oprócz wielu inwestycji w poprawę infrastruktury sportowej, pojawiła się także propozycja doposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezince.

Dziś strażacy mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu hydraulicznego. To narzędzia, które przydadzą się przy wypadkach drogowych, ponieważ pozwolą uwolnić poszkodowanych zakleszczonych w zniszczonym samochodzie. – Sprzęt działa na akumulatory i ma ogromną siłę – mówi druh Henryk Żur z OSP Brzezinka. – Każda jednostka, nawet Państwowej Straży Pożarnej nam zazdrości. Nie trzeba chodzić z przewodami, które utrudniają pracę, a akumulator wystarcza na kilkanaście minut ciągłej pracy – dodaje.

Sprzęt kosztował 60 tys. złotych i trafił do OSP Brzezinka dzięki mieszkańcom, którzy na tę propozycję oddali sporo głosów.

Na szczęście, na razie strażacy nie musieli korzystać z tego sprzętu w akcji. – Póki co, ćwiczymy i już znamy ogromne możliwości tego sprzętu – mówi druh Henryk Żur.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek D
Darek D
9 lat temu

Nawet dobrze węża nie umiecie rozłożyć.. Nic nie zrobiliście a się chwalicie

S
S
9 lat temu

Widzę że „zawodowi” strażacy ubliżają 😀 śpicie całe dnie, nic nie robicie, a się mądrzycie. Brawo dla OSP zawsze w gotowości

emeryt
emeryt
9 lat temu

hehehehehe

Fredka
Fredka
9 lat temu

Uważam, że OSP jest nieporozumieniem. Szukają tylko dziury w całym. Przez tyle lat państwowa straż bardzo dobrze radziła sobie z problemami. Wydaje mi się, że te pieniądze powinny zostać przekazane dla jednostki PSP lub jednostki w Łabędach. Tam pracują ludzie odpowiednio wyszkoleni,a nie marzyciele o byciu strażakiem z dzieciństwa.

tom
tom
9 lat temu
Reply to  Fredka

Popieram…fundusze, kóre są przeznaczone na ochronę obywateli są marnowane. Przeznaczcie je profesjonalistom a nie amatorom.

Ali
Ali
9 lat temu
Reply to  tom

Nic nie jest marnowane, pieniądze są rozdzielane w zupełnie inny sposób. Na rzecz OSP trafiają fundusze z puli ochrony ppoż, która jest pulą stałą. Nikomu pieniądze nie są zabierane.

X
X
9 lat temu

strata pieniędzy obywateli, zamknąć to w pizdu

Ali
Ali
9 lat temu

Sama PSP podkreśla że OSP jest dla niej wielką pomocą, więc jak nie wiecie, to się nie mądrzcie 😉 Przy dużych działaniach są bardzo przydatne te jednostki.

vorenus
vorenus
9 lat temu

No właśnie, hejterzy potrafią tylko siedzieć i narzekać na wszystko. Inaczej będą mówić jak ich dom się będzie palić. A ci ludzie za darmo uczą się i ćwiczą żeby móc komuś pomuc w potrzebie. Szacun!

qva
qva
9 lat temu

ok no to spalcie mi chate

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Dyskusja mętna,nędzna i na bardzo niskim poziomie…zapraszamy do jednostek OSP w naszym powiecie na ochotników,później możemy podyskutować…

Wkurzony
Wkurzony
9 lat temu

Pisać sobie każdy może jakie to Osp jest.Ale to ze ochotnicy poświęcają swój prywatny czas na szkolenia egzaminy i cotygodniowe ćwiczenia,żeby być jak najlepiej przygotowani w razie jakiegoś zdarzenia i służyć pomocą o każdej porze dnia i godziny.Gdzie co po niektórzy w tym czasie siedzą przy piwku i wypisują bzdurne komentarze jak te co niektóre powyżej .Dajcie coś od siebie a później pogadamy.

ABC
ABC
9 lat temu

jasne że tak jest, jak się nie istnieje w życiu to przynajmniej w OSP można zaistnieć

vorenus
vorenus
9 lat temu
Reply to  ABC

zastanów się co piszesz, każdy ma swoje życie i robi w nim to, co lubi i potrafi. Ty nie jesteś od tego, żeby to oceniać.

WDF
WDF
9 lat temu

Mam nadzieję że żadna jednostka OSP nie będzie musiała tępić swoich sprzętów hydraulicznych pocąc się przy tym na takich tępaków jak powyżej.szkoda sprzętu. Zamiast pisać bzdury rozwińcie swój poziom ruszcie dupy i róbcie coś bezinteresownie dla innych jak OSP – z tym że do takich przedsięwzięć potrzebni są ludzie z charakterem a nie z grzechotką w głowie.

ABC
ABC
9 lat temu

słusznie, niech lepiej sprzęt na który co roku dostają kilkadziesiąt tysięcy używają do gaszenia traw i pokazywania dzieciom w szkole. żenada i strata pieniędzy

AdO
AdO
9 lat temu

WDF właśnie widać po Twojej wypowiedzi jaki masz stosunek do przysięgi strażaka. Nikt z zawodowych strażaków nie napisałby takiego czegoś. To tylko dowód na to, że powinieneś sie grubo na tym zastanowić i najlepiej zrezygnować z OSP żeby nie hańbić tego munduru… Ale tak to jest, człowiek z charakterem (jak sam o sobie napisałeś) z niskim wykształceniem, więc nie można od Ciebie zbyt wiele wymagać, każdy ma jakieś swoje bariery nie do pokonania, Ty je dość wcześnie spotkałeś na swojej drodze życiowej bo raczej było to już w szkole podstawowej o ile nie wcześniej. Malutki móżdżek i brak poszanowania życia… Czytaj więcej »

nick
nick
8 lat temu

Większosc z Was tu piszących nie ma pojęcia o tym co dzieje się w jednostce i ile godzin Panowie poświęcają na ćwiczenia i szkolenia, bo to ze jak Wam się coś stanie Oni będą mogli Wam pomóc i ciekawe czy wtedy napiszesz cwaniaczku że nie potrafią zwijać węży 🙂

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI