Strażniczka na medal. Ewa Bugdoł znów najlepsza

Ewa Bugdoł, strażniczka miejska, zajęła I miejsce w VIII Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi.

Była bezkonkurencyjna w rywalizacji kobiet. Zdobyła również, tytuł „najlepszego zawodnika biegu”. Należy podkreślić, że przyznanie tego tytułu kobiecie zdarzyło się po raz pierwszy w historii biegu. Mistrzostwa rozegrano 6 października w miejscowości Hutki-Kanki.

Kobiety do przebiegnięcia miały dystans 4 km, mężczyźni 6 km. W biegu wziął udział również strażnik z gliwickiej Straży Miejskiej. I choć bieg ukończył, na podium się nie dostał.

Reprezentacja Straży Miejskiej w Gliwicach była jedyną reprezentacją straży gminnych (miejskich) w biegu.

Wśród uczestników byli m.in. funkcjonariusze Policji, Wojska Polskiego oraz Straży Granicznej.