Studenci znów opanują Gliwice. Wkrótce Igry

Do najważniejszego święta w kalendarzu gliwickich studentów pozostało już tylko kilka dni.

Tegoroczne IGRY żaków Politechniki Śląskiej i Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości wystartują 12 maja. – Zaczynamy aktywnie i sportowo – zapowiadają organizatorzy imprezy. Gra miejska w każdym obudzi tropiciela żądnego przygód. Start na Placu Krakowskim o godz. 12.30. Potem studencka brać przeniesie się do Mariny Gliwice, gdzie o godzinie 15.00 rozpocznie się impreza „Water Power”. W programie: wodne zawody i występ składu Dżentelmenels.

Drugi dzień juwenaliów (13 maja) będzie przebiegał pod hasłem „Robimy kulturę”. Tradycyjny Kabareton w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej poprowadzi zwycięzca Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Akademickich – kabaret Socratiron. Wieczór otworzy „One Man Show” Tomasza Jachimka, po czym kolejną potężną dawkę śmiechu zapewni kabaret Hrabi w programie „Co jest śmieszne?”. Początek – godz. 18.30 (wstęp z zaproszeniami, które są dostępne w biurze Uczelnianego Zarządu Samorządu Studenckiego). Natomiast na scenie Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO zagra Janek Samołyk. Koncert poezji śpiewanej rozpocznie się o 19.00. Wstęp wolny. Wieczór zwieńczy jam session w Klubie Studenckim „Spirala”.

14 maja szykuje się „Odlot muzyczny”. Program imprezy na parkingu przy lodowisku „Tafla” (ul. Akademicka 29) wypełnią: biesiada, konkurs i pokaz beatboxingu, pokaz breakdance’a, wspinaczka na ściance, gra Twister, tor gokartowy, malowanie graffiti i koncerty na żywo. Wystąpią: JaHoo, Fokus oraz TABU. Początek zabawy –godz. 15.00. Ci, którzy będą chcieli zregenerować siły po wtorkowej imprezie i przygotować się do koncertowych szaleństw, będą mogli odpocząć przy grillu i filmach („Chłopaki nie płaczą” i „TED”), wyświetlanych na ekranie przy domach studenckich „Piast” i „Ziemowit”. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Tego samego dnia odbędzie się również Kłodnica Challenge przygotowana przez Akademicki Klub Turystyczny Watra. Od godziny 17.00 uczestnicy będą zmagali się z zadaniem przepłynięcia w jak najkrótszym czasie stu metrów kajakiem pod prąd Kłodnicy.

Dwa ostatnie dni IGRÓW zapowiadają się koncertowo. Muzyczne spotkania poprzedzi tradycyjny korowód przebierańców, który przejdzie ulicami miasta. Wymarsz z Placu Krakowskiego – 16 maja o godz. 15.00. W czwartek na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego zagrają: Mandat (zwycięzca tegorocznego Przeglądu Kapel Studenckich), Absynth, Carrantouhill, My Riot i Luxtorpeda, a w piątek (17 maja) – gliwicki zespół Hajva, O.S.T.R., Indios
Bravos, Elektryczne Gitary i Gooral. Początek występów – godz. 17.00. – Chwile wolne od koncertów będzie można spędzić w wesołym miasteczku. W tym roku po raz pierwszy odwiedzi nas JN Lunapark z Czech. Dodatkowo każdy potrzebujący adrenaliny będzie miał okazję do skoku z 60 metrów na bungee – informują pomysłodawcy przedsięwzięcia. – Ciąg juwenaliowych atrakcji zakończymy o poranku 18 maja energicznym tańcem do TUNAK TUNAK TUN – nieoficjalnego hymnu
IGRÓW – dodają.

(MSI)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adi
adi
9 lat temu

gdzie można zobaczyć dokładną rozpiskę 17 maja tzw. kto o której godz. będzie grał… z góry dziękuje

ja
ja
9 lat temu
Reply to  adi

@adi: igry.polsl.pl

gliwiczanin
gliwiczanin
9 lat temu

dziękuję za pijacką imprezę????

gliwiczanin
gliwiczanin
9 lat temu

to co śię dzieje wSolaris po nocach mam to już dość????

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI