Student z Gliwic zaprojektował innowacyjny fotel samochodowy i wygrał

Paweł Lasek z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, nagrodzony za pomysł na innowacyjną konstrukcję fotela samochodowego.

Konkurs na innowację w konstrukcji foteli samochodowych, organizowany przez Kongsberg Automotive, po czterech miesiącach zakończył się wyłonieniem laureatów. Czterech utalentowanych studentów z Łodzi, Szczecina oraz Gliwic zostało zaproszonych do siedziby organizatora, w celu wręczenia nagród, opiewających w sumie na 11 000 PLN.
Wszyscy laureaci, za swoje nieszablonowe podejście do konstruowania, zostali uhonorowani ponadto możliwością odbycia praktyk w zakładzie firmy w Pruszkowie. Co więcej, zwycięzca Gabriel Michalski za najlepszy projekt zapewnił sobie wyjazd do oddziału firmy w Niemczech lub Norwegii.

Do udziału w konkursie „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path” zostali zaproszeni studenci polskich uczelni technicznych, przed którymi stanęło duże wyzwanie – zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania dotyczącego elementów wyposażenia fotela samochodowego, np. kształtu, konstrukcji, wentylacji albo systemów komfortu, które mogłoby znaleźć zastosowanie w zakresie poprawy komfortu kierowcy oraz pasażerów podczas podróży samochodem.

Zwycięzca konkursu Gabriel Michalski z Politechniki Łódzkiej, za projekt podgłówka, otrzymał podczas uroczystości czek o wartości 5 000 PLN, roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków oraz wizytę w jednym z zagranicznych oddziałów Kongsberg Automotive. Paweł Lasek z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, zajął drugie miejsce na podium dzięki pomysłowi na innowacyjną konstrukcję fotela samochodowego. Projekt zawierał nowatorskie rozwiązania w zakresie zawieszenia, siedziska, oparcia oraz zagłówka. W nagrodę odbędzie roczny płatny staż w podwarszawskim Pruszkowie oraz otrzymał nagrodę pieniężną – 4000 PLN.

Trzecie miejsce zajęli studenci z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – Hubert Gajdziński i Bartosz Gulczyński. W swojej pracy konkursowej przedstawili propozycję zastosowania nowatorskiego rdzenia w konstrukcji siedzenia samochodowego oraz systemy regulacji fotela, a także jego strefowego ogrzewania. Wyróżnienie to zagwarantowało dwójce inżynierów praktyki w firmie oraz 2000 PLN.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI