Sukces szpadzisty Piasta na Mistrzostwach Świata

Spory sukces odniósł na Mistrzostwach Świata w Szpadzie Damian Michalak, zawodnik sekcji szermierczej GKS Piast. Wraz z polską drużyną zajął w kategorii juniorów 6.miejsce!

Poza gliwiczaninem w skład krajowej reprezentacji weszli: Wojciech Kolańczyk (AZS WRATISLAVIA WROCŁAW), Wojciech Lubieniecki (KS CRACOVIA 1906) oraz Bartłomiej Szurlej (KS SZPADA WROCŁAW). Biało- Czerwoni dotarli aż do ćwierćfinałów. Na tym etapie mocniejsi od nich okazali się Rosjanie, którzy pokonali naszą reprezentację 45:40. Mistrzami Świata zostali Węgrzy.

W turnieju indywidualnym Damian Michalak zajął 12 miejsce, najwyższe miejsce ze wszystkich Polaków startujących w tych mistrzostwach!

Kolejne walki szpadzistów będzie można oglądać w Gliwicach, w Międzynarodowym Turnieju Szpadowym w ramach Pucharu Europy U- 23. Zawody rozpoczną się 27 kwietnia od godz. 11.00 w hali widowiskowo – sportowej w Gliwicach przy ul. Sikorskiego 132. Wstęp wolny. Zapraszamy do kibicowania!