spot_img

Superjednostka wojskowa powstanie w Gliwicach

W Gliwicach powstanie jednostka wojskowa na wzór amerykańskiego elitarnego 75. pułku.

Zostanie ona utworzona na bazie gliwickiego oddziału specjalnego żandarmerii wojskowej, który po odpowiednim doposażeniu i przeszkoleniu wysyłany będzie w bój do najdalszych zakątków świata. Ze wstępnych informacji wynika, że przekształcenie nastąpi już w czerwcu. To następny etap przygotowań do przejęcia przez Polskę dowództwa nad siłami specjalnymi NATO.

Czym będzie zajmować się ta jednostka?

Zadaniem rangersów jest m.in. prowadzenie akcji bezpośrednich, rajdów na teren nieprzyjaciela, wsparcie jednostek takich jak Navy Seals, Delta Force czy zdobywanie lotnisk.

Rangersi z Gliwic w przyszłości mają być także wsparciem dla działań GROM-u czy 1. Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI