Świetny debiut nowego trenera. Cracovia – Piast 1:5

Piast Gliwice wygrał bardzo istotne spotkanie, aplikując Cracovii przy Kałuży aż pięć trafień, tracąc przy tym tylko jedno.

Od początku spotkania gliwiczanie zdominowali to spotkanie, nie dając gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Dużo akcji było przerywanych już w środkowej strefie boiska.

Dość powiedzieć, że po dwudziestu minutach gry podopieczni Angela Pereza Garcii prowadzili 2-0! Najpierw głową z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Ruben Jurado, a później Kamil Wilczek minął świetnie defensora z Krakowa, technicznie pokonując Perdijicia.

Do końca pierwszej części gry goście nie oddali inicjatywy, taktycznie i technicznie, a także fizycznie dominując nad gospodarzami.

W drugiej połowie Cracovia jakby chętniej ruszyła do ataku, ale to zostało w pięćdziesiątej ósmej minucie boleśnie zweryfikowane. Mateusz Żytko sfaulował w polu karnym Kamila Wilczka, przez co zobaczył drugą żółtą kartkę. Na dodatek rzut karny na gola zamienił Ruben Jurado.

Na kolejne trafienie Niebiesko-czerwoni czekali… pięć minut. Tomasz Podgórski dośrodkował piłkę do Wilczka, a ten technicznym uderzeniem pokonał – po raz drugi – bramkarza Cracovii.

Piąty gol padł – po raz kolejny – po rzucie karnym. Bartosz Szeliga został sfaulowany w obrębie pola karnego, a jedenastkę na gola zamienił Wojciech Kędziora.

Niemalże w ostatniej akcji meczu pechowo zachował się ledwo wprowadzony na boisko Adrian Klepczyński, podając na tyle niefortunnie do Dariusza Treli, że piłka… wturlała się do siatki gliwiczan. 1-5 – tak brzmiał wynik w Krakowie.

Cracovia – Piast Gliwice 1:5 (0:2)
0:1 – Ruben, 17 min.
0:2 – Wilczek, 20 min.
0:3 – Ruben, 58 min. (k)
0:4 – Wilczek, 63 min.
0:5 – Kędziora, 84 min. (k)
1:5 – Klepczyński, 90 min. (s)

Cracovia: Perdijić – Marciniak, Żytko, Dąbrowski, Nykiel – Danielewicz (69. Kita), Štraus (46. Jaroszyński), Ntibazonkiza, Papadópoulos, Steblecki (46. Rakels) – D. Nowak.

Piast: 12. Trela – 23. Król, 5. Polák, 81. Hebert, 4. Matras – 17. Podgórski, 19. Martínez (14. Klepczyński, 76 min.), 20. Hanzel, 15. Badía (26. Szeliga, 80 min.), 10. Wilczek – 22. Jurado (24. Kędziora, 67 min.).