r e k l a m a

spot_imgspot_img

Świętujmy razem na Rynku

Gliwickie kolędowanie, zimowe widowisko oraz świąteczne co nieco. Mieszkańców poszukujących bożonarodzeniowych inspiracji i spragnionych wspólnej zabawy zapraszamy na Rynek.

Do Wigilii na głównym miejskim placu potrwa Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Zainteresowani znajdą tam oryginalne rękodzieła, które mogą być ciekawym pomysłem na upominek dla najbliższych. Można skosztować świątecznych dań i napojów, a także kupić tradycyjne artykuły spożywcze i garmażeryjne. Stoiska są czynne codziennie w godz. od 12.00 do 20.00 z wyjątkiem 24 grudnia, kiedy handlowcy będą pracować od godz. 10.00 do 14.00.

Jednak przedświąteczny czas to nie tylko okazja do zakupów, ale również do wspólnych spotkań. Co będzie się działo w nadchodzących dniach na gliwickim Rynku i nie tylko?

19 grudnia – GLIWICKIE KOLĘDOWANIE
O godzinie 14.30 na Rynku pojawią uczniowie gliwickich szkół, którzy będą śpiewać kolędy. Zagra też zespół REDLIN (ok. godz. 16.45). W ramach koncertu pt. „Kolędy Świata” artyści opowiedzą też o ciekawych zwyczajach i tradycjach świątecznych w różnych krajach. O godz. 18.00 przy szopce pojawią się: Jan Kopiec – biskup gliwicki, Zygmunt Frankiewicz – prezydent miasta oraz Michał Nieszporek – starosta powiatu gliwickiego i złożą mieszkańcom świąteczne życzenia. Harcerze z gliwickiego hufca ZHP przekażą zaś Betlejemskie Światełko Pokoju.

22 grudnia – „AGAPE – WIDOWISKO ZIMOWE”
To tytuł spektaklu ulicznego, który – na kanwie chrześcijańskiej legendy „Kaftanik dla Dzieciątka” – przygotował gliwicki Teatr „A”. Przedstawienie opowiada o tym, dlaczego w pewnym niemieckim mieście dzwony wybijają dzień Bożego Narodzenia z pięciominutowym opóźnieniem… Początek – godz. 17.30.

23 grudnia – ŚWIĄTECZNE CO NIECO
W przeddzień Wigilii kucharz Remigiusz Rączka zabierze gliwiczan w kulinarną podróż po tradycyjnych śląskich potrawach świątecznych. Będzie można poznać historię i przepisy, ale również skosztować przysmaków przygotowanych przez mistrza. Świąteczne gotowanie w plenerze rozpocznie się o godzinie 15.30.
Po uczcie dla ciała, przyjdzie czas na ucztę dla duszy, czyli występ zespołu Soul Hunters Gospel Choir. – Dziesięcioosobowy chór zaprezentuje to, co najlepsze w muzyce gospel, pokazując jednocześnie inne oblicze Świąt Bożego Narodzenia – zapowiadają organizatorzy. Początek koncertu – godz. 18.00.

31 grudnia – IMPREZA SYLWESTROWA
2013 rok pożegnamy na Placu Krakowskim. Szykuje się tam nocna zabawa „pod gwiazdami”. Będzie widowiskowo, wystrzałowo i bardzo tanecznie. Start o godz. 22.30. Na scenie pojawią się artyści grający muzykę klubową oraz electropop. Wystąpią DJ C-bool, który poprowadzi sylwestrową imprezę oraz grupa KAMP! O północy w niebo wystrzelą sztuczne ognie. Wspólna zabawa potrwa do godz. 1.00.

6 stycznia – ORSZAK TRZECH KRÓLI
Przez centrum Gliwic przejdzie Orszak Trzech Króli, na wzór Mędrców ze Wschodu, którzy wędrowali do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Trzy grupy wyruszą o godz. 15.00 z trzech różnych miejsc. Każda z grup będzie miała swój dominujący kolor i będzie prowadzona przez jednego Króla. W orszaku startującym spod kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2) będzie dominował kolor żółty, w grupie wyruszającej spod kościoła św. Michała Archanioła (ul. Krzywoustego 1) – czerwony, a wśród maszerujących spod dworca PKP – niebieski. Wszystkie grupy spotkają się na gliwickim Rynku, gdzie pokłonią się Dzieciątku Jezus, leżącemu w stajence przy Ratuszu.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI